Cała Polska czyta dzieciom

    W bieżącym roku szkolnym inauguracja akcji czytelniczej „Cała Polska czyta dzieciom” odbyła się w świetlicy szkolnej.

     Dnia 6 października o godz. 1000 rozpoczął się poranek czytelniczy z udziałem zaproszonych delegacji klas I – VI, najmłodszych dzieci z Oddziału Przedszkolnego i zaproszonych gości: Pani dyrektor, Pani pedagog, wychowawców OP i klas VIa i VIb. Po przywitaniu zebranych przez panie ze świetlicy, rozpoczął się krótki program artystyczny przygotowany przez uczniów z klas I – VI. Dzieci przebrane za postacie historyczne odczytywały fragmenty tekstów pochodzących z literatury związanej z dziejami naszego narodu. Treści patriotyczne stanowią w tym roku szkolnym, jeden z głównych priorytetów w pracy wychowawczej naszej szkoły.     

    Wśród prezentowanych utworów znalazły się: legenda „Lech, Czech i Rus”, „Królewna Wanda”, fragmenty z „Pana Tadeusza” i wiersz „O żołnierzu tułaczu”. Zadaniem słuchaczy było odgadnięcie tytułów poszczególnych utworów.

  

Uczniowie klasy III: Bartek Pruchniewski i Ania i Marysia Poźniak przeczytali legendy: "Lech, Czech i Rus" oraz "Królewna Wanda"

  

Uczennice klas VIa i VIb - Ada Kuczun i Ola Zawada przedstawiły zebranym fragmenty utworów: "Pan Tadeusz" i "O żołnierzu tułaczu"

    Program wzbudził duże zainteresowanie słuchaczy. Całość dopełnił krótki występ Pani pedagog, która odczytała wiersz przygotowany specjalnie na tą okazję. Mamy nadzieję, że zainicjowana akcja rozbudzi zainteresowania czytelnicze naszych uczniów i zmotywuje do wielu ciekawych i kształcących poszukiwań czytelniczych.

Tak słuchaliśmy wybranych utworów.

Powrót