W dniu 19 maja 2007 roku odbyła się V edycja Gminnego Konkursu Regionalnego.
Swoją obecnością zaszczyciły szkołę p. A. Sobczuk – Jodłowska – Wójt Gminy
Ustka,
p. L. Orłowska – Getler – Sekretarz Gminy Ustka,
p. J. Fudala – Sołtys wsi Rowy,
p. M. Teresińska – instruktor GOK- u w Objeździe.
Celem konkursu była popularyzacja wiedzy o regionie i Gminie Ustka,
rozwijanie aktywności twórczej dziecka,
rozbudzanie zainteresowań najbliższą okolicą
oraz wywoływanie poczucia więzi ze swoją małą ojczyzną.
W ramach konkursu przewidziano część plastyczną
- „Najpiękniejsze miejsca w naszej gminie”,
część literacką – wiersz na temat zamieszkiwanej przez uczniów klas I – III
miejscowości
oraz legendy o herbie Gminy Ustka dla uczniów klas IV – VI
i test z wiedzy o regionie.
Uatrakcyjnieniem konkursu stało się spotkanie z p. Marcinem Barnowskim,
który w ciekawy sposób zaznajomił dzieci z dziejami Ustki i jej okolic.
Do konkursu plastycznego pt. „Najpiękniejsze miejsce w naszej gminie”
zgłoszono 108 prac uczniowskich.
Komisja oceniła nadesłane prace zgodnie z ustalonymi kryteriami.
Wyłoniła najlepsze prace w obu kategoriach wiekowych:
klas I – III:
I miejsce - Kamila Barska - SP Objazda,
II miejsce – Agnieszka Wach i Miłosz Salwowski - SP Objazda,
III miejsce – Patrycja Kowalewska - SP Wotywno,
Katarzyna Wiśniewska - SP Objazda.
klas IV – VI:
I miejsce - Julia Rogaczewska - SP Objazda,
II miejsce – Kasia Kordasińska - SP Zaleskie,
III miejsce – Dominika Roskowińska - SP Zaleskie.
Wyróżnienie otrzymały:
Paulina Nocel - Sp Wotywno,
Monika Kopka - SP Objazda
Do konkursu literackiego zgłoszono 56 prac uczniowskich.
Komisja wyłoniła najciekawsze prace.
W kategorii klas młodszych – wiersz o mojej miejscowości:
I miejsce – Karolina Letkowska - SP Objazda,
II miejsce – Grzegorz Turek - SP Objazda,
III miejsce – Kamila Rogozińska - SP Wytowno.
W kategorii klas starszych – „Legenda o herbie Gminy Ustka”:
I miejsce – Kinga Nieradka - Sp Zaleskie,
i Jan Rogaczewski - SP Objazda,
II miejsce – Mateusz Jasiewicz - SP Objazda,
III miejsce – Grzegorz Miedniczek - SP Charnowo.
Wyróżnienie otrzymała Aleksandra Konieczna - SP Wytowno.
Komisja oceniła również test wiedzy o regionie.
W kategorii klas młodszych:
I miejsce – Albin Teresiński - SP Objazda,
II miejsce – Mateusz Kunysz - SP Objazda,
III miejsce – Łukasz Rakowski - SP Zaleskie.
W kategorii klas starszych:
I miejsce – Grzegorz Mielniczek - SP Charnowo,
II miejsce – Julia Rogaczewska - SP Objazda,
III miejsce – Dorota Kilian - SP Charnowo.
Podsumowując wszystkie konkursy najwyższą ilość punktów zdobyły:
I miejsce – Szkoła Podstawowa w Charnowie,
II miejsce – Szkoła Podstawowa w Objeździe,
III miejsce – Szkoła Podstawowa w Zaleskich,
IV miejsce – Szkoła Podstawowa w Wytownie.
Nagrodzeni uczniowie