Gminny Konkurs Polskiej Poezji i Pieśni Patriotycznej

 

26 listopada 2005 roku w szkole odbył się Gminny Konkurs Polskiej Poezji i Pieśni Patriotycznej. Wiąże się to z priorytetem szkoły w bieżącym roku szkolnym. Organizacją konkursu zajęły się pani Zorza Sędzicka i pani Wiesława Kuźmińska – Kuczun. Zaproszenie skierowano do wszystkich szkół w Gminie Ustka.

 

Konkurs zaszczycili swoją obecnością: pani Sekretarz Gminy Ustka, pan Dyrektor Zespołu Obsługi Ekonomiczno – Administracyjnej Szkół w Ustce, weterani II wojny światowej, instruktor GOK – u, nauczyciele i młodzież.

 

   

 

W recytacjach i prezentacjach wokalnych zmagało się 19 uczestników. Mottem konkursu stały się słowa: „Ziemio rodzinna, wróć w nasze serca mocą poezji i pieśni graniem”.

Dekoracją zajęła się pani Elżbieta Kosera – Kalinowska, prowadziła konkurs pani Zorza Sędzicka i dwie uczennice klasy V.

Wszystkich zachwyciły recytacje pięknej polskiej poezji, wśród których pojawiły się utwory K.K. Baczyńskiego, J. Tuwima, L. Staffa, A. Słonimskiego i K.I. Gałczyńskiego. Wśród pieśni prezentowano pieśni: „Mury”, „Miejcie nadzieję”, „Polskie kwiaty”, „A u nas latem”

 

  

   

Uczennice naszej szkoły

 

Jury, w skład którego wchodziły pani Sekretarz, polonistki, nauczycielka muzyki i biblioteki szkolnej przyznało nagrody i dyplomy za trzy pierwsze miejsca i wyróżnienia w kategorii: recytacja i śpiew.

 

Jury konkursu

Konkurs uświetniły uczennice klas III, V i VI – wykonaniem dwóch pieśni: „Rozkwitały pąki białych róż”, „Chłopcy z Grabówka” i wierszem, „Kto ty jesteś?”

   

Wręczanie nagród                                           Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie

Wszyscy uczestnicy uhonorowani zostali słodyczami i owocami oraz skromnym upominkiem. Patronat nad konkursem przyjęła Gmina Ustka.

 

Uczniowie naszej szkoły zdobyli dwa I miejsca (w kategorii śpiew i recytacja), jedno I miejsce (w kategorii – śpiew) i dwa wyróżnienia (w kategorii śpiew i recytacja).

Powrót