24 stycznia 2015 roku odbył się X Powiatowy Przegląd Jasełek Szkół Podstawowych

Za nami X Powiatowy  Przegląd, który był okazją do prezentacji umiejętności aktorskich, wymianą doświadczeń artystycznych oraz kultywowania tradycji związanych z Bożym Narodzeniem. 

Jasełka oceniała komisja w składzie:

przewodnicząca siostra  Dominika Pac oraz p. Czesława  Długoszek i p. Anna Radawiec.

Zespoły prezentowały różne formy teatralne, min. elementy teatru cieni, lalki, żywa, energiczna inscenizacja. Dekoracje były tłem, miały pokazać gdzie i kiedy toczy się akcja. Kolędy  ściśle nawiązywały do treści  jasełek.

Wszystkich urzekły jasełka przygotowane przez uczniów Szkoły Podstawowej w Wytownie, zespół otrzymał I miejsce. W przedstawieniu wykorzystano pięknie wykonane kukiełki, którymi w sposób naturalny posługiwali się najmłodsi wykonawcy – pierwszoklasiści. Nauczyciel przygotowujący zespół – p.Teresa Kowalczuk.

II miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Zaleskich .Jasełka przygotowały wraz z uczniami p. Joanna Kaczmarczyk i p. Małgorzata Stępień.

Przesłaniem przedstawienia było ukazanie  walki dobra ze złem. Wykorzystano ciekawe formy teatralne, akcja jasełek toczyła się na tle  bogatej dekoracji.

III miejsce zajęła nasza szkoła. W postacie wcielili się uczniowie VI klasy pod kierunkiem p. Wiesławy Kuźmińskiej – Kuczun. Z przedstawienia biła radość, nadzieja z narodzin Jezusa.

W przerwach  między występami śpiewaliśmy kolędy, odbył się konkurs wiedzy o Bożym Narodzeniu przeprowadzony przez p. Mariolę Krawiec. Pan dyrektor Jacek Goreński wręczył nagrody zwycięzcom .Osobą prowadzącą przegląd była uczennica z klasy IV Helena Rumińska. Konkurs przebiegał w radosnej i miłej atmosferze.

DSCF1141 DSCF1142 DSCF1148 DSCF1149 DSCF1155 DSCF1160 DSCF1163 DSCF1167 DSCF1171 DSCF1175 DSCF1176 DSCF1178

Dodano 28.01.2015