Andrzejki z Harrym Potterem w kl. I a

Wigilia św. Andrzeja, jest sygnałem dla chrześcijańskiego świata, że czas szykować się do adwentu. Tym samym, noc poprzedzająca to wydarzenie, nazywana andrzejkami, jest doskonałą okazją do ostatnich wesołych hucznych zabaw.

Od wieków uważa się, że w tym jedynym dniu w roku sprawdzają się wszystkie wróżby i przepowiednie. Noc świętego Andrzeja miała moc magiczną, pozwalającą zerknąć w przyszłość. Wróżby pobudzają dziecięcą wyobraźnię, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

W tym roku uczniowie kl. Ia przenieśli się w świat marzeń i wróżb do Hogwartu, szkoły magii i czarodziejstwa, za sprawą listu, który otrzymały od Dyrektora Albusa Dumbledor’a oraz fantastycznych dekoracji i gadżetów przygotowanych przez rodziców.

Na początku zabawy dzieci wykonały magiczne różdżki, a następnie Tiara Przydziału zadecydowała, w którym z czterech domów znajdą się uczestnicy zabawy.

A potem były wróżby. Dzieci dowiedziały się kim będą w przyszłości, czy będą szczęśliwe, bogate, czy przed nimi dalekie podróże, a może wielka niespodzianka? Każdy sprawdził także imię swojego przyszłego męża lub przyszłej żony.

Uczniowie mogli też spróbować czarodziejskich eliksirów, „kremowego piwa” oraz posilić się słodkościami.

Dzieci wykonywały też zadania przygotowane przez wiedźmę Bellatrix, oraz wykorzystały moc swoich różdżek i wyczarowały cukierki.

Zabawę zakończyliśmy wręczeniem medali „Mistrza Magii” oraz dyplomów.

Serdecznie dziękuję pani K. Weltrowskiej, E. Milewskiej, D. Kamińskiej i K. Majewskiej za pomoc w organizacji i prowadzeniu naszej zabawy oraz pani K. Zygner za przepiękne eksponaty związane z postacią Harrego Pottera.   

Dodano 06.12.2022