Bieg Olimpijski w Kwakowie

Już po raz XVI w Kwakowie odbył się Bieg Olimpijski. Na starcie, jak co roku, oprócz amatorów aktywnego spędzania wolnego czasu, pojawiło się wielu znakomitych sportowców – medalistów, rekordzistów i olimpijczyków.

Ceremonia rozpoczęcia miała miejsce na boisku miejscowego „Orlika”, skąd wszyscy udali się na miejsce startu. Trasa biegu to około 6 kilometrów, w większości ścieżkami leśnymi. Pogoda do biegu była odpowiednia (potem trochę zmarzliśmy).

Wystrzał z pistoletu dał sygnał do biegu.Pierwszy kilometr to spory tłok ze względu na dużą ilość startujących (ok.1000), potem było już znacznie luźniej.

Cała nasza czterdziestka czwórka dotarła w dobrej kondycji do mety. Każdy uczestnik otrzymał na mecie pamiątkowy dyplom i długopis.

Po biegu smaczna grochówka, nagradzanie najlepszych zawodników i losowanie nagród rzeczowych. W tym roku mieliśmy dużo szczęścia w losowaniu, bo przywieźliśmy aż 6 nagród (piłka do nogi, karimata, czapka, deskorolka, ochraniacze i rower)!

Cieszymy się bardzo z ogromnego zainteresowania naszych dzieci i młodzieży uczestnictwem w biegu. Był to nasz drugi udział, ale teraz aż w 44 osobowym zespole nie licząc trójki rodziców i czwórki opiekunów, którzy również brali czynny udział. Najliczniejszą grupę stanowili uczniowie z klasy 3a (13) i 6a (11) szkoły podstawowej. Gratulujemy wszystkim osiągniętych wyników i do zobaczenia w przyszłym roku na starcie w Kwakowie.

Beata Sznigirewicz

Alicja Glińska

Katarzyna Kudosz

Andrzej Zawada

Dodano 22.05.2017