Wycieczki szkolne są jedną z form zdobywania wiedzy. Nasi uczniowie bardzo lubią wspólne wyjazdy w piękne i atrakcyjne miejsca naszego kraju. Jednak niewielu z nich zna najbliższą okolicę i atrakcje znajdujące się niespełna 25 km od naszej szkoły.
W myśl zasady: “cudze chwalicie, swego nie znacie” młodzież z klasy 8a wybrała się na wycieczkę do Słupska, najbliższego nam miasta powiatowego, w którym niebawem większość z nich będzie kontynuowała naukę. Przewodnikiem wycieczki była pani Aleksandra Plewka, absolwentka naszej szkoły, obecnie pracownica Centrum Informacji Turystycznej w Słupsku, licencjonowany przewodnik słupski.
Spacer po Słupsku rozpoczął się w Ratuszu. Tam uczniowie poznali niezwykłą historię powstania tej neogotyckiej budowli, dowiedzieli się, czym jest secesja, mieli okazję obejrzeć replikę słupskiego niedźwiadka szczęścia, zachwycić się mechanizmem zegara ratuszowego oraz podziwiać panoramę miasta z wieży ratuszowej.
Dalsza trasa wycieczki wiodła szlakiem słupskich niedźwiadków szczęścia. Po drodze młodzież podziwiała słupskie zabytki gotyckie takie jak kościół p.w. św. Jacka, Kościół Mariacki, Bramę Młyńską i Nową, a także fragmenty murów obronnych wraz z Basztą Czarownic. Uczniowie poznali też historię Zamku Książąt Pomorskich, Białego Spichlerza, w którym teraz znajduje się największa w polsce kolekcja dzieł Witkacego. Ósmoklasiści mieli także okazję podziwiać słupskie murale w tym ten najbardziej okazały na ul Starzyńskiego. Do domu uczniowie wrócili bogatsi w wiedzę o Słupsku.
Serdecznie dziękujemy pani Oli Plewce za profesjonalizm, podzielenie się swoją ogromną wiedzą i świetne podejście do młodzieży.