Dnia 5 listopada dzieci z klasy I odwiedziły Bibliotekę Publiczną w Objeździe

Celem spotkania było promowanie czytania książek i wyrabianie u dzieci nawyków korzystania z biblioteki już od najmłodszych lat. Uczniowie zapoznali się także z biblioteką i jej księgozbiorem.

Uczniowie zwiedzili bibliotekę i czytelnię. Zapoznali się z regulaminem biblioteki, ogólnymi zasadami wypożyczania książek, dowiedzieli się, co trzeba zrobić, żeby zostać czytelnikiem i jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią. Dzień odwiedzin w bibliotece był jednocześnie ŚWIATOWYM DNIEM POSTACI Z BAJEK i panie bibliotekarki przebrane za postacie z bajek – wróżkę i czarownicę – zorganizowały dla uczniów wiele atrakcji rozwijających ich kreatywność. Uczniowie podzielani na małe grupy z ogromnym zaangażowaniem rozwiązywali zadania – zarówno umysłowe jak i zręcznościowe. Ogromna radość towarzyszyła każdemu uczniowi aż do samego końca pobytu w bibliotece.

Pani Alicja i Pani Beata zachęcały dzieci do odwiedzania biblioteki z rodzicami. Wszyscy otrzymali piękne kolorowe zakładki do książek i obiecali, że będą odwiedzać bibliotekę. Dziękujemy Paniom Bibliotekarkom za zaproszenie i przygotowanie wspaniałej lekcji dla naszych uczniów.

IMG_0006 IMG_0009 IMG_0010 IMG_0013 IMG_0015 IMG_0021 IMG_0026 IMG_0031 IMG_0041 IMG_0044 IMG_0004

Dodano 11.11.2015