Dzień Pluszowego Misia w grupie Bursztynków, Muszelek i Delfinków

„Czy to jutro, czy to dziś, wszystkim jest potrzebny Miś!”

W dniu 25.11.2020 r. nasze przedszkolaki z grupy Bursztynków, Muszelek i Delfinków uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia.

Miękki, puchaty i taki z łatką – 25 listopada swoje święto obchodzi najmilsza zabawka, najlepszy przyjaciel dzieci i niezastąpiona przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przemija.

Dzień Misia w przedszkolu to wyjątkowy dzień. Nie ma on długiej tradycji, ponieważ obchodzony jest od 2002 roku, kiedy to przypadła setna rocznica powstania maskotki. Pluszowe misie to najwierniejsi przyjaciele dzieci, dlatego święto chętnie jest celebrowane przez najmłodszych, ich rodziców i nauczycieli.

Tego dnia dzieci z oddziału Muszelek przyszły do przedszkola ze zdjęciem swojego ulubionego misia, lub z ozdobami na bluzeczkach, na których widniały pluszaki. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Dla dzieci w tym dniu przygotowano wiele atrakcji: zabawy przy muzyce, konkurs – lizanie przysmaku misia – miodku. Na każdego przyjaciela misia czekał medal, dyplom oraz słodki poczęstunek. Poznały historię święta, bawiły się przy piosenkach, oraz wykonały prace plastyczno – techniczne.

Z kolei Delfinki  poznały historię pluszowego misia, gatunki niedźwiadków oraz misie z bajek. Wykonały  także misiowe bujaczki oraz pudełeczka z uszkami Miki. Na koniec dzieci otrzymały dyplomy, medale oraz misie zakupione przez rodziców.

Dodano 26.11.2020