Helena z klasy VIII najlepsza w województwie!

8.02.2019r. w Szkole Podstawowej w Kobylnicy odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Obcojęzycznej Poezji Miłosnej. Konkurs od kilku lat co roku jest zamieszczany w kalendarzu konkursów o charakterze artystycznym Pomorskiego Kuratora Oświaty. Celem konkursu jest zwiększenie atrakcyjności nauki języków obcych oraz doskonalenie poprawności wymowy, poznanie przez uczniów poezji i otwarcie ich na kulturę innych krajów oraz motywowanie dzieci i młodzież do wystąpień publicznych.

Konkurs przebiegał w dwóch kategoriach wiekowych: klasy 4-6 szkół podstawowych i klasy 7-8 SP i gimnazjum oraz w dwóch kategoriach językowych: języku angielskim i języku niemieckim. Na konkurs zgłosiło się łącznie 91 uczestników ze szkół gminy Kobylnica, a także ze Słupska, Kępic, Potęgowa, Smołdzina, Redzikowa, Ustki, Gogolewa Lęborka, Bytowa, Redy i Czerska. Jury oceniało zgodnie z regulaminem: dobór repertuaru, pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację tekstu, dykcję, postawę sceniczną i ogólne wrażenie artystyczne. Dopuszczalne było wykorzystanie przez recytatora rekwizytu lub stroju. Jeden uczeń mógł recytować tylko jeden wiersz w jednym wybranym języku, a czas prezentacji tekstu nie mógł przekroczyć 5 minut.

W kategorii kl. 7 – 8 SP i gimnazjum – język niemiecki I miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Helena Rumińska.

Ogromne gratulacje dla Heleny oraz życzenia dalszych sukcesów!!

Fundatorami nagród byli: Punkt Informacji Europejskiej „Europa Direct” w Słupsku, prezes Słupskiego Związku Ludności Pochodzenia Niemieckiego oraz wydawnictwo „Oxford”.

Dodano 09.02.2019