Inauguracja hymnu

W dniu 30 maja odbyła się inauguracja hymnu naszej szkoły. Na apelu zgromadziła się cała społeczność szkolna. Uczniowie poznali najważniejsze pieśni polskie pełniące funkcję hymnu, takie jak “Bogurodzica”, “Święta miłości kochanej ojczyzny”, “Rota”, a  każdy z tych utworów został odśpiewany przez chór szkolny.

Prowadzący przypomnieli zgromadzonym zasady zachowania podczas śpiewania i wykonywania hymnów,  w tym – państwowego i szkolnego.
Hymn naszej szkoły został napisany i skomponowany przez panią prof. Monikę Zytke, pracującą w Instytucie Muzyki Akademii Pomorskiej. 4 lutego bieżącego roku w Akademii Pomorskiej w Słupsku miała miejsce prapremiera jego wykonania. 
Ze względów pandemicznych uroczystość inauguracji hymnu w naszej szkole została nieco przesunięta. Na szczęście jeszcze przed końcem roku udało się zgromadzić wszystkich uczniów począwszy od najmłodszych przedszkolaków, a skończywszy na ósmoklasistach.  30 maja po raz pierwszy hymn szkolny zabrzmiał w murach naszej szkoły w wykonaniu wszystkich uczniów. Od tego momentu będzie on wykonywany podczas uroczystości szkolnych.
Po części oficjalnej apelu głos zabrał p. dyrektor Jacek Goreński, który wręczył nagrody rodzinom biorącym udział w szkolnym konkursie z okazji Dnia Patrona.

 

Dodano 05.06.2022