Koncert z okazji Dnia Babci i Dziadka

We wtorek 10 stycznia 2017 roku barwny korowód uczniów klas IIIa i IIIb wprowadził wspaniałą atmosferę na uroczystości z okazji Dnia Babci i Dziadka poprzez występ taneczny. Koncert rozpoczęła prowadząca – uczennica klasy IIIb Ania Bagniuk, która w kilku ciepłych słowach przywitała zgromadzonych gości, życząc im wielu szczęśliwych lat w zdrowiu oraz pogody ducha na każdy dzień.

Wszystkie dzieci ubrane w jednakowe stroje tańczyły i śpiewały. W repertuarze znalazły się utwory: „Nasza piosenka”, „Motyle”, angielska piosenka „Jingle bells” oraz kolęda zaśpiewana w języku kaszubskim – „Dzysô z Betlejem”. Na widowni zasiedli szczególni Goście – Babcie i Dziadkowie naszych uczniów. Intensywne przygotowania do obchodów tej uroczystości trwały kilka tygodni, gdyż po raz pierwszy w naszej szkole ten szczególny dzień wyglądał inaczej niż zwykle. Mianowicie dzieci wraz z dziadkami przygotowały wspólny koncert i recytację wierszy. W tym wyjątkowym dniu usłyszeliśmy wiele przebojów muzycznych min. „Hej sokoły”, „Gdybym miał gitarę”, „Choć pomaluj mój świat”, „O mnie się nie martw”, „Szła dzieweczka do laseczka”, „Ona tańczy dla mnie”, „Orkiestry dęte”, „Ja mam tylko jeden świat”, „Zielony mosteczek”, oraz wierszy J. Tuwima i J. Brzechwy np. „Kłamczucha”, „Samochwała”, „Psie smutki”, „Zosia – Samosia”, „Entliczek- pentliczek”, „O Grzesiu kłamczuchu i jego dziadku”, „Leń”.

Wszyscy spisali się na medal i bawiliśmy się doskonale. Po wspólnym koncercie wnuczęta wręczyły przybyłym gościom samodzielnie wykonane drzewa genealogiczne swoich rodzin. Wychowawczynie klas trzecich serdecznie podziękowały wszystkim gościom za aktywny, wspaniały udział w uroczystości, wyraziły swoją dumę z występu uczniów z dziadkami oraz gorąco podziękowały rodzicom, którzy bardzo mocno zaangażowali się w organizację uroczystości.

Dziękujemy bardzo
K.Kudosz i I.Goreńska

 

Dodano 17.01.2017