„Leśna ekspedycja” klasy VI

29 maja klasa VI wybrała się na całodniową wyprawę do Adventure Park. Wycieczka miała głównie charakter rekreacyjno-sportowy, ale także edukacyjny i sprzyjała dalszej integracji zespołu klasowego.

Po przybyciu na miejsce uczniowie udali się do lasu, gdzie przeżyli „Leśną ekspedycję”

Był to kilkugodzinny program nastawiony na poznanie i zbliżenie jego uczestników. Poznanie to odbywało się jednak w nietypowy sposób, na leśnej ścieżce i w silnych objęciach, przy wspólnym wysiłku, na wysokościach i w wielu innych niezwyczajnych sytuacjach. Grupa, pod czujnym okiem instruktora pokonywała szlak wykonując kilkanaście przygotowanych zadań. Każde zadanie posiadało myśl przewodnią, którą uczestnicy, w trakcie jego wykonywania, odnajdywali. I tak zadania nastawione były na: komunikację, współpracę, wyłonienie roli lidera, odpowiedzialność i in. Po każdym zadaniu odbywała się dyskusja, podsumowanie i wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

Instruktor prowadzący grupę od początku szlaku utrzymywał klimat „niesamowitej ekspedycji w tropikalnej lub mroźnej scenerii”. Wyzwalało to w uczestnikach zabawy wprost nieograniczoną wyobraźnię, fantazję i nietuzinkowe, ukryte zdolności co często prowadziło też do zabawnych dialogów i sytuacji…

Uczniowie wykonywali zespołowo różne „karkołomne” zadania. Była to dla nich niesamowita przygoda, gdyż musieli na przykład czołgać się przez tunel, pokonywać przeszkody z zasłoniętymi oczami, czy wspinać się przez wysoką ściankę.

Zwieńczeniem zabawy było wspólne ognisko, na którym uczniowie piekli kiełbaski i bułeczki. I chociaż zmęczeni, to pełni wrażeń wrócili do domów.

Dodano 12.06.2019