Mleko w szkole

Nasza szkoła od 12 października uczestniczy w programie „Mleko w szkole”, w ramach której uczniowie klas I-VI bezpłatnie otrzymują mleko naturalne. Celem programu jest kształtowanie wśród dzieci i młodzieży dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych. 

Ideą programu „Mleko w szkole” jest to, aby każdy uczeń miał możliwość  wypicia w szkole 0,25 litra świeżego, pożywnego (pasteryzowanego) najwyższej jakości mleka. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom i młodzieży zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii. Program „Mleko w szkole” jest finansowany z trzech źródeł:

–        dopłata unijna obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do wszystkich rodzajów uprawnionych placówek oświatowych,

–        dopłata krajowa obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do szkół podstawowych,

–        dofinansowanie z Funduszu Promocji Mleka obejmuje dostarczanie mleka i jego przetworów do przedszkoli i gimnazjów. Program obejmował będzie porcję mleka trzy razy w tygodniu od poniedziałku do środy dla każdego ucznia.

Więcej informacji na stronie: http://www.mlekowszkole.pl/

 

Dodano 05.11.2015