Młodzieżowa Rada Gminy

Członkowie Młodzieżowej Rady Gminy Ustka otrzymali zaproszenie do Urzędu Marszałkowskiego w Gdańsku na zjazd wszystkich Młodzieżowych Rad miast i gmin z powiatów województwa pomorskiego.

W czasie spotkania uczestnicy wysłuchali wystąpień gości, dowiedzieli się jaka była idea powstania Młodzieżowych Rad miast i gmin oraz jakie są ich możliwości działania. Przedstawiono także możliwości finansowania projektów stworzonych i uchwalonych przez  MRG. Ważnym elementem zjazdu było  uczestnictwo w warsztacie dotyczącym promowania działań Młodzieżowej Rady.

Na koniec przedstawiciele poszczególnych MRG mieli okazję przedstawić się, zaprezentować  swoje działania i inicjatywy. Najlepsze pomysły zostały nagrodzone przez organizatorów spotkania.
Po zakończeniu części oficjalnej był czas na indywidualne rozmowy i wymianę doświadczeń oraz nawiązanie nowych kontaktów w celu wymiany doświadczeń i pomysłów.
Uważamy, że spotkanie to było bardzo interesujące i zainspirowało nas do podejmowania nowych działań na rzecz społeczności młodzieży naszej gminy.

Dodano 02.02.2020