Młodzieżowa Rada Gminy Ustka w Warszawie

Członkowie Młodzieżowej Rady Gminy w dniach 12-13 kwietnia br. wzięli udział w wycieczce do stolicy. Wyjazd został zorganizowany przez Urząd Gminy Ustka.

Po przyjeździe do Warszawy młodzież wraz z opiekunami zwiedziła Zamek Królewski. Ten barokowo – klasycystyczny zamek jest jedną z głównych atrakcji. Po zakwaterowaniu w hotelu i obiedzie wszyscy udali się do Muzeum Powstania Warszawskiego. Ekspozycja w tym muzeum przedstawia walkę, a także codzienność powstania na tle okupacji. Poprzez wykorzystanie nowoczesnych technik audiowizualnych miejsce to wywarło ogromne wrażenie na młodych ludziach.

Kolejnym punktem programu było przejście na Plac marsz. Józefa Piłsudskiego. Młodzież przystanęła tam m.in. przy grobie – pomniku, który czci pamięć poległych w walce o niepodległość – Grobie Nieznanego Żołnierza.

Czas wolny wszyscy spędzili na Starym Mieście, które znajduje się nad brzegiem dopływu Wisły.

Drugi dzień pobytu w Warszawie był dla młodych ludzi najważniejszy. Tego dnia zaplanowany został pobyt w Sejmie RP. Młodzież zwiedziła salę plenarną, gdzie na żywo zobaczyła i słuchała obrad. Następnie młodzi radni wysłuchali krótkiego wykładu Posła Zbigniewa Konwińskiego, na temat historii Sejmu, obecnej pracy Sejmu, jak i konkretnie pracy samego posła.

Po południu wszyscy zwiedzili ogrody Łazienek Królewskich. Kompleks ten to XVIII-wieczny Ogród Królewski, XIX-wieczny Ogród Romantyczny i XX-wieczny Ogród Modernistyczny.  Wśród klasycznych zabytków młodzież mogła podziwiać pomnik wybitnego polskiego kompozytora Fryderyka Chopina.

Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Centrum Nauki Kopernik, którego celem jest promowanie i popularyzacja komunikacji naukowej. Młodzież mogła poznawać prawa przyrody poprzez samodzielne przeprowadzanie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Wszyscy świetnie się tam czuli, poznając naukę poprzez zabawę.

 

Dodano 07.05.2018