OBCHODY DNIA PATRONA SZKOŁY PODSTAWOWEJ IM. LUDZI MORZA W OBJEŹDZIE

6 marca 2020 roku w Szkole Podstawowej im. Ludzi Morza w Objeździe była obchodzona I rocznica nadania imienia szkole. W uroczystości wzięła udział cała społeczność uczniowska naszej szkoły wraz z nauczycielami, rodzicami i zaproszonymi gośćmi.

Obchodom Dnia Patrona przyświecała myśl J. Rohna „To ustawienie żagli, a nie kierunek wiatru decyduje w którą stronę popłyniesz”.

Uroczystości rozpoczęto od występu szkolnego chóru, wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie przyszła kolej na prezentację multimedialną, która przedstawiła kilka migawek z wydarzenia, które miało miejsce rok temu – nadanie imienia szkole i przyjęcie sztandaru. W dalszej części programu głos zabrali: dyrektor szkoły Jacek Goreński i przewodnicząca Rady Rodziców p. Anna Kuźmińska. Dyrektor Jacek Goreński przedstawił również regulamin konkursu na hymn szkoły. Po części oficjalnej rozpoczęła się bardzo ciekawa i inspirująca prezentacja uczniów Szkoły Morskiej w Darłowie, którzy opowiedzieli o swojej szkole, nauce i przyszłym zawodzie. Po przerwie, w czasie której odbył się kiermasz ciast przygotowanych przez Radę Rodziców rozpoczął się szkolny konkurs piosenki morskiej.

Uroczystości związane z obchodami Dnia Patrona naszej szkoły zakończyły się wręczeniem nagród laureatom konkursów literackiego, plastycznego i wokalnego.

Pragniemy, aby Dzień Patrona, a wraz z nim uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisał się w kalendarz szkolnych uroczystości naszej szkoły.

Dodano 13.03.2020