Obchody Święta Niepodległości

9 listopada uczniowie z kl. I-VIII obchodzili Narodowe Święto Niepodległości. Był to wyjątkowy dzień. Uczniowie klasy VI w przygotowanej na tę okazję prezentacji przybliżyli wszystkim szczęśliwe chwile, jakie przeżywał naród polski, odzyskując po 123 latach niewoli własne niepodległe państwo.

Podczas apelu podsumowano także szkolny konkurs „Co wiem o Polsce”, którego laureatami zostali : Adam Cheda, Marcin Ceski, Seweryn Dziemidok, Nikodem Lewandowski i Magdalena Lesniarek. Nie zabrakło dawnych pieśni patriotycznych, „Roty”, „Legionów” w wykonaniu szkolnego chóru. To patriotyczne śpiewanie wprowadziło wszystkich w radosny i podniosły nastrój. Wcześniej wszyscy uczniowie wykonali na swoich zajęciach biało – czerwone kotyliony, a także prace plastyczne o tematyce patriotycznej. Dzieci miały okazję nie tylko do wyrażenia ekspresji twórczej, ale przede wszystkim stworzyły piękny symbol, przypominający o przynależności narodowej.

11 listopada uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w oficjalnych miejsko-gminnych obchodach 104 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Skład pocztu sztandarowego stanowili: Natalia Dworak, Hanna Jurek i Dawid Krupiński z kl.VIII

 

Dodano 22.11.2022