Pierwszy Dzień Wiosny w klasach IV-VII

Dnia 21 marca obchodziliśmy w naszej szkole I dzień kalendarzowej wiosny. Od godziny 10.00 starsze klasy od IV do VII brały udział w nietypowych konkurencjach sportowych, takich jak: rzut gumowcem na odległość, toczenie i przekładanie opony na czas, ślizgi na nartach oraz bieg szybki w płetwach.

Dodatkowo, w wolnej chwili każda klasa miała ułożyć jak najwięcej słów z wyrazu WIOSNA (zwyciężyła klasa 6 układając aż 34 słowa).

Udział w konkurencjach był dowolny, prawie wszyscy uczniowie klas 4-7 wzięli czynny udział i dobrze się bawili. Najlepszymi w rzucie gumowcem okazali się uczniowie: Mateusz Rolniczak, Magda Leśniarek, Borys Marciniak z klasy 7, Oliwia Kamińska z 6 i Kryspin Bachul z 4 kl. Wszyscy wymienieni uczniowie rzucili 20 m. Również pan konserwator, p. Wiesław przyłączył się do zabawy rzucając podobnie 20m. W toczeniu i przekładaniu opony – na 1 m-scu Eryk Rzepecki (6), 2m – Mateusz Rolniczak (7), 3m – Wiktor Rudkat (5). W ślizgu na nartach – najlepszy był Wiktor Rudkat (5) i Ania Gębczyńska (7). W biegu w płetwach – najlepsi uczniowie to: Szymon Przybylski (5), Dawid Adamczyk (7) i Eryk Rzepecki (6).

Na koniec sportowych zmagań mieszane grupy próbowały swoich sił w konkurencji przeciągania liny.

Zwieńczeniem I dnia wiosny był grill. Dziękujemy panu Wiesławowi za profesjonalne przygotowanie ogniska i grilla, na który mogliśmy upiec kiełbaski. Wszyscy uczestnicy głodni, z apetytem zjedli podwójne kiełbaski.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji imprezy a uczestnikom za sportową walkę.

 

Dodano 25.03.2022