Pieszy rajd trzecioklasitów

W dniu 14 czerwca 2014 roku uczniowie klasy trzeciej  wraz z rodzicami i pod czujnym okiem swojej wychowawczyni pani Iwony Kisielowskiej postanowili wyruszyć na trasę pieszej wędrówki, aby poznać najciekawsze miejsca leżące na terenie Słowińskiego Parku Narodowego.

Cała grupa pieszych wędrowców wyruszyła na trasę z parkingu pod latarnią morską w Czołpinie. Wszyscy raźno pomaszerowali czerwonym szlakiem w kierunku morza przez malowniczą Wydmę Czołpińską. Po przejściu przez nadmorski las oczom wędrowców ukazała się w całej krasie wydma, miejscami przypominająca pustynię. Pokonanie piaszczystych wzniesień nie dla wszystkich okazało się proste, ale wszyscy dzielnie spotkali się na ostatnim przystanku przed wyjściem nad morze.

Czołpino (8) Czołpino (5) Czołpino (4) Czołpino (3) Czołpino (2) Czołpino (6) Czołpino (9) Czołpino (10) Czołpino (1) Czołpino (7)

 

Po krótkim odpoczynku i serii pamiątkowych zdjęć grupa wyruszyła nad morze aby jego brzegiem dotrzeć do drogi prowadzącej na latarnię morską. Niestety, z powodu bardzo silnego wiatru nikt nie mógł zauważyć wejścia na niebieski szlak w kierunku latarni  i tym sposobem grupa dotarła do niezaplanowanego miejsca odpoczynku przy Czerwonej Chacie, dawnej Stacji Ratownictwa Morskiego.

Czołpino (11) Czołpino (12) Czołpino (14) Czołpino (13)

Jednakże duch w wędrowcach nie wygasł i wszyscy postanowili, że wejdą na latarnię ale z drugiej strony co też niezwłocznie uczynili. Prawie każdy mógł podziwiać piękno przyrody w SPN z wysokości tarasu widokowego na latarni morskiej w Czołpinie.

 Cała trasa liczyła 11 kilometrów co było niezwykłym wyzwaniem dla małych wędrowców i ich rodziców oraz wychowawczyni. Po wędrówce wszyscy zmęczeni ale i zadowoleni z pokonania przy niesprzyjającej pogodzie tak wyczerpującej trasy zakończyli spotkanie ogniskiem z pieczonymi kiełbaskami.

Czołpino (15) Czołpino (16)

Ten dzień na długie chwile zapadnie w pamięci wszystkich uczestników wycieczki. Wszyscy podziwiali piękno i bogactwo przyrody naszego wybrzeża morskiego, poczuli zew pieszej wędrówki i radość z pokonania własnych słabości.

Dodano 19.06.2014