Piknik morsko – żeglarski

25 września grupa uczniów z naszej szkoły wzięła udział w pikniku morsko-żeglarskim z okazji 100 lecia Ligi Morskiej i Rzecznej na Stawku Łabędzim w Słupsku. W Pikniku uczestniczyły dzieci i nauczyciele ze szkół subregionu słupskiego, które biorą udział w Pomorskim Programie Edukacji Morskiej. Głównym celem imprezy było kształtowanie pozytywnych cech osobowych uczniów, dyscypliny, odpowiedzialności i pracy w zespole poprzez edukację morsko-żeglarską ze szczególnym uwzględnieniem upowszechniania wśród dzieci i młodzieży wiedzy o morzu, bezpieczeństwie i ratownictwie.

Program imprezy obejmował plenerowe pokazy i zajęcia na poszczególnych stacjach. Były to warsztatowe zajęcia z zakresu: wędkarstwa, modelarstwa, ratownictwa morskiego, udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, administracji morskiej, zadań marynarki wojennej i straży granicznej, prac bosmańskich, nurkowania i walorów krajobrazowo-przyrodniczych dorzecza Słupi. Największą atrakcją pikniku były praktyczne zajęcia żeglarskie na wodzie, podczas których dzieci i młodzież oraz nauczyciele nabywali podstawową wiedzę i umiejętności żeglarskie.

Piknik był ciekawym i atrakcyjnym sposobem, by zachęcić młodych ludzi do aktywnego spędzania czasu wolnego nad wodą oraz przybliżenia wiedzy o tematyce morskiej.

Dodano 30.09.2019