Plastyczna lekcja patriotyzmu w świetlicy

Biało-czerwona flaga, godło z białym orłem w koronie i Mazurek Dąbrowskiego są symbolami państwowości. Wokół nich gromadzi się wspólnota obywateli, one wyrażają naszą tożsamość.

Uczniowie, którzy uczęszczają do świetlicy szkolnej należycie przygotowali się do obchodów 95 rocznicy Narodowego Święta Niepodległości. W odpowiedzi na konkurs plastyczny ogłoszony przez wychowawcę świetlicy i Samorząd Uczniowski SP pt. „Godło narodowe – symbolem Polski” uczniowie wykonali przepiękne prace konkursowe, przedstawiające godło z białym orłem w koronie. Jednym z głównych kryteriów było zastosowanie oryginalnej techniki. W związku z tym pojawiły się orły malowane, wydrapywane lub wyklejane z plasteliny, sztucznych kulek śniegowych, piór, ryżu, makaronu i wycinanek. Gratulujemy wszystkim pomysłów! Prace zostały zaprezentowane podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości, stanowiąc jego oryginalną oprawę plastyczną.

Prace konkursowe „Godło narodowe – symbolem Polski” oceniało jury w składzie: p. Alicja Glińska, p. Magdalena Hajko i p. Agnieszka Kulwas. Wyniki przedstawiają się następująco:

I miejsce – ucz. Kacper Twardowski z kl. II

II miejsce – ucz. Joanna Bagniuk z kl. III

III miejsce – ucz. Oskar Madej z kl. I

Wyróżnienie otrzymali uczniowie: Zuzanna Białek (kl. IV), Dominik Wawrzyniak (kl. III) i Patrycja Krzemińska (kl. III).

Gratulujemy!

 

listopad4 listopad3 listopad2 listopad1 listopad

Dodano 11.11.2013