Podsumowanie zimowej akcji konkursowej „Siostro, bracie – jak się macie?” PBW w Słupsku

Zimową akcję konkursową „Siostro, bracie – jak się macie?” Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka w Słupsku skierowała do uczniów wszystkich poziomów nauczania w placówkach oświatowych województwa pomorskiego. Kolejny raz zaproponowano uczniom połączenie zabawy z nauką, uważności z ekspresją i zaangażowania z pasją, dając im możliwość prezentacji swoich talentów plastycznych i fotograficznych.

Tegoroczną akcję konkursową zorganizowano na przełomie stycznia i lutego 2021 roku. I znów, tak jak w minionym roku, konkursy spotkały się z ogromnym zainteresowaniem utalentowanych dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i średnich naszego regionu. Liczba uczniów, którzy przystąpili do trzech konkursów w akcji „Siostro, bracie – jak się macie?” była imponująca i wyniosła ponad 500! Ich autorzy wykazali się bardzo dużą wrażliwością, kreatywnością i wyobraźnią. Cechom tym towarzyszyły znakomite pomysły i mnóstwo zaangażowania. Uczniowie zachwycili organizatorów wyborem różnorodnych technik plastycznych i oryginalnością wielu prac. Jury konkursowe miało więc bardzo trudne zadanie, gdyż nadesłanych prac był ogrom, a wiele z nich prezentowało wysoki poziom. Po burzliwej dyskusji udało się wyłonić laureatów i przyznać wyróżnienia. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy pomysłowości i aktywności konkursowej. Życzymy sukcesów w kolejnych wyzwaniach.

A oto wyróżnieni uczniowie z naszej szkoły:

klasy I – III – „Moje małe marzenie – czyli za kim/czym dziś tęsknię najbardziej?” – konkurs plastyczny.

Adrianna Basiak – Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe

Przemysław Fostacz – Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe

Nadia Jóźwik – Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe

Szymon Maksymiuk – Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe

Dominik Sawicki – Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe

klasy IV – VIII – „Moja ulubiona postać z książki” – konkurs fotograficzny – polegający na przebraniu się dziecka za ulubioną postać z książki, zrobieniu zdjęcia.

Dawid Krupiński – Szkoła Podstawowa im. Ludzi Morza w Objeździe

Serdecznie gratulujemy!!!

Dodano 16.02.2021