PROGRAM dla szkół

Od 16 września szkoła realizuje PROGRAM dla szkół. Jest to unijny program, który polega na dostarczaniu uczniom owoców i warzyw oraz mleka i produktów mlecznych. Program propaguje wśród dzieci zdrowe nawyki żywieniowe poprzez udostępnianie im produktów mlecznych oraz owocowo-warzywnych, tak aby od najmłodszych lat polubiły ich naturalny smak.

 

Program ma kreować prozdrowotne postawy i zachowania uczniów, dlatego będą im udostępniane produkty o wysokich walorach zdrowotnych, świeże i niskoprzetworzone:
• owoce (jabłka, gruszki, truskawki, śliwki) i warzywa (marchew, rzodkiewki, papryka, pomidorki, kalarepa) oraz soki,
• mleko spożywcze oraz naturalne produkty mleczne: jogurt, kefir, serek twarogowy.
Aby skutecznie kształtować nawyki żywieniowe uczniów samo udostępnianie im produktów nie wystarczy. Dlatego uczniowie uczestniczyć będą w działaniach edukacyjnych prowadzonych przez szkołę, które mają na celu naukę samodzielnego dokonywania właściwych wyborów żywieniowych oraz poszerzenie wiedzy na temat pochodzenia owoców i warzyw oraz produktów mlecznych, zdrowej diety i innych powiązanych zagadnień. W programie biorą udział wszyscy uczniowie klas I-V szkoły podstawowej.
Obejrzyj teledysk „Czy rodzice wszyscy wiedzą co ich dzieci w szkole jedzą”: https://www.youtube.com/watch?v=tKQnfXzOaHk
Wysłuchaj słuchowiska „Ekipa Chrumasa”: https://www.youtube.com/watch?v=2kwsrffYaa4

Dodano 26.09.2019