Przedszkolaki w Teatrze Lalki „Tęcza” w Słupsku

Dnia 09 grudnia 2014 roku dwa odziały przedszkolne wraz ze swoimi wychowawczyniami wybrały się do słupskiego Teatru Lalki „Tęcza”,  by obejrzeć  przedstawienie  „Jaś i Małgosia”

„W małej chacie,
Od ludzkich osiedli z dala
Mieszkała rodzina drwala
Z czterech osób złożona.
Był więc drwal, jego żona
I – jak to się w bajkach kleci –
Było także dwoje dzieci,
W waszym wieku, mniej więcej.”

„Jaś i Małgosia” to jedna z najpiękniejszych i najbardziej lubianych baśni dziecięcych. Stała się inspiracją dla Jana Brzechwy do stworzenia jej kolejnej wersji, tym razem pisanej wierszem. Które z dzieci nie zna tej pięknej baśni, wywodzącej się z nurtu klasyki baśniowej. I nasi najmłodsi podopieczni mieli okazję poznać losy dwójki rodzeństwa w starciu z okrutną Czarownicą. Jednak jak to zwykle w baśniach bywało, wszystko dobrze się skończyło, a dodatkową atrakcję wzbudziła słodka scenografia: lizaki, cukierki, czekoladki… od których dzieci nie mogły oderwać oczu.

Bajki i baśnie ukazują nam całe bogactwo otaczającego nas świata, otwierają nasze serca na innych. Odsłaniają złożoność ludzkich uczuć i przeżyć. Wyjaśniają pewne zachowania i sprawiają, że dziecko nie czuje się osamotnione w swoich lękach, cierpieniach  i radościach. Atmosfera Teatru oddała wszystko to, co w baśni najistotniejsze, a nasze przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem śledziły losy i odsłaniały kulisy przygody Jasia i Małgosi.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dodano 14.12.2014