Rajd Pseudo – Górski na Rowokół – Świętą Górę Słowińców

8 kwietnia odbył się pieszy RAJD PSEUDO – GÓRSKI na Rowokół – Świętą Górę Słowińców, który został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Turystyczno – Krajoznawcze Klub Turystyki Górskiej i Narciarskiej „Cepry” w Słupsku, Słowiński Park Narodowy, a także Urząd Miejski w Słupsku. Udział w rajdzie wzięli uczniowie naszej szkoły: klasy III – VI SP oraz gimnazjaliści pod opieką pań Alicji Glińskiej, Agnieszki Kulwas, Doroty Spychał i Beaty Sznigirewicz.

Wędrówkę rozpoczęliśmy w miejscowości Siecie. Trasa rajdu o długości ok. 9 km, przebiegała szlakami PTTK: niebieskim „Doliny Łupawy” i żółtym „Słowińców” przez teren leśno – krajobrazowego rezerwatu przyrody. Góra Rowokół to jedno z najwyższych wzniesień morenowych na Ziemi Słupskiej o wys. 114,8 m n.p.m. Rezerwat ma na celu ochronę bukowo-jodłowego lasu na stokach wzgórza.

Po dotarciu na szczyt uczestnicy rajdu mieli możliwość podziwiania z platformy widokowej malowniczej panoramy Słowińskiego Parku Narodowego. Podczas postoju odbył się także konkurs wiedzy. Uczniowie, biorący udział w rajdzie odpowiadali na pytania związane z przyrodą, turystyką górską na terenach nizinnych oraz samą górą Rowokół. Nasza drużyna zajęła w quizie III miejsce. Na zakończenie imprezy na parkingu leśnym, w okolicach Smołdzina organizatorzy przygotowali ciepły posiłek w postaci wojskowej grochówki. Wesoła atmosfera i dobry humor towarzyszyły piechurom na całej trasie rajdu. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek.

Rajd był udany i z niecierpliwością oczekujemy następnego!

Dodano 10.04.2017