Robert Rzepecki uczeń klasy III zdobył Tytuł Laureata w Wojewódzkim Konkursie Matematycznym dla uczniów klas III Szkół Podstawowych województwa pomorskiego „I Ty możesz zostać Pitagorasem” 2014!

Organizatorami Konkursu byli Prezydent Miasta Gdańska i Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 58 w Gdańsku.

Konkurs odbył się 14 maja 2014 roku, w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku. Uczestniczy konkursu rozwiązywali test składający się z 10 zadań zawierających treści edukacyjne przewidziane w programie nauczania dla klas I-III szkoły podstawowej oraz zadania nietypowe, wykraczające poza zakres programu. 

Celem konkursu było poszerzanie wiedzy matematycznej wśród uczniów klas III szkół podstawowych województwa pomorskiego, pobudzanie do twórczego myślenia i niekonwencjonalnych sposobów rozwiązywania problemów matematycznych, ćwiczenie umiejętności czytania ze zrozumieniem, wdrażanie do uczciwej rywalizacji, nabywanie umiejętności radzenia sobie ze stresem i pracą pod presją czasu, zdobycie satysfakcji z efektów samodzielnie wykonanej pracy lub umiejętności radzenia sobie z niepowodzeniem, kształtowanie umiejętności znalezienia się w po raz pierwszy w nowej grupie rówieśniczej.

Ucznia przygotowywała do konkursu p. Iwona Kisielowska.

Uroczyste wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się 28 maja 2014 roku również w Szkole Podstawowej nr 58 w Gdańsku, ale już dzisiaj serdecznie gratulujemy Robertowi takiego wyniku.

Z wielką dumą chcemy podkreślić, że jest to ogromne osiągnięcie i wielki sukces. Serdeczne gratulacje dla Roberta i jego rodziców.

pitagoras pitagoras2

pitagoras1 pitagoras3

Dodano 21.05.2014