Spotkanie autorskie z panią Renatą Piątkowską

W poniedziałek, 20 września uczniowie klas ósmych mieli przyjemność wziąć udział w spotkaniu autorskim z panią Renatą Piątkowską, znaną pisarką, autorką wielu poczytnych książek dla dzieci i młodzieży. 

Tematem spotkania była postać Ireny Sendlerowej, kobiety, która uratowała z warszawskiego getta 2500 dzieci żydowskich. 

Pani Renata Piątkowska i towarzysząca jej lektorka, pani Malwina Kożurno, w mistrzowski sposób przeniosły nas w czasy II wojny światowej. Opowieść o małym chłopcu, Szymonie, którego świat nagle się zawalił, gdyż tracił po kolei wszystko: ojca, dom, ciocię, siostrę i w końcu – matkę została opisana w książce “Wszystkie moje mamy”. To właśnie jemu Irena Sendlerowa – jedna z największych bohaterek naszych czasów – uratowała życie, wyprowadzając z getta. Historia życia tej niezwykłej kobiety zafascynowała nas wszystkich i z uwagą słuchaliśmy zarówno fragmentów opowiadania jak wszystkich faktów historycznych, które przytaczała pisarka. Niezwykły dar opowieściowy pani Piątkowskiej zafascynował wszystkich ósmoklasistów, którzy po spotkaniu – już w szkole – z zainteresowaniem pytali o książki tej popularnej autorki książek dla dzieci i młodzieży.

Bardzo dziękujemy za tak niezwykłe spotkanie gościom Biblioteki Gminnej w Objeździe oraz jego organizatorkom, paniom Alicji Mieliwodzkiej oraz Beacie Bednarczyk.

Dodano 27.09.2021