Spotkanie wigilijne w przedszkolu

 Grudzień to wyjątkowy miesiąc, podczas którego każdy z nas oczekuje Świąt Bożego Narodzenia. I  tak też nasze przedszkolaki w tym oczekiwaniu, w dniu 16 grudnia uczestniczyły w spotkaniu wigilijnym.

Wszystkie grypy przedszkolne w obecności Pana Dyrektora Jacka Goreńskiego, Pani Wójt Anny Sobczuk – Jodłowskiej, proboszcza parafii w Objeździe księdza  Mariusza Drogosza, nauczycielki religii Pani Marioli Krawiec oraz Rady Rodziców zasiadły do pięknie przystrojonych stołów. Na początku spotkania swoim przemówieniem powitał nas Pan Dyrektor i Pani Wójt. Następnie wychowawczynie grupy Delfinków zaprosiły dzieci i zebranych gości na piękne, pełne magii jasełka. Należy przyznać, że sześciolatki mistrzowsko przedstawiły nam historię narodzin Pana Jezusa. Piękne tańce aniołków nie jednemu dostarczyły wzruszających wrażeń. Po zakończeniu jasełek, Hania Czaja z grupy Muszelek powiedziała piękny wiersz o oczekiwaniu na przyjście Maleńkiego. A zwieńczeniem występów naszych małych artystów był Taniec śnieżynek w wykonaniu przedszkolaków z grupy Rybek, Muszelek i Bursztynków pod przewodnictwem Pani Sylwii Jóźwik. Po części artystycznej został rozstrzygnięty konkurs rodzinny na Najpiękniejszą choinkę bożonarodzeniową zorganizowany przez Panie Annę Dąbrowską i Katarzynę Kassijan. Teraz nadszedł czas na świętowanie i wspólne zjedzenie poczęstunku, ale zanim to nastąpiło głos zabrał ksiądz proboszcz mówiąc nam o pięknie nadchodzących świąt. Na zakończenie spotkania goście otrzymali konkursowe choinki, a dzieci znalazły pod choinką upragnione paczki od pewnego Świętego, który zawsze o nich pamięta.

         Serdecznie dziękujemy rodzicom za przygotowanie poczęstunku, a przede wszystkim przedstawicielką Rad Rodziców: p. Malwinie Bosiackiej, p. Kamili Jakubczyk – Penk, p. Angelice Węgierskiej oraz p. Beacie Białowąs za przygotowanie pięknej oprawy tegoż wyjątkowego spotkania.

 

Dodano 10.01.2023