Sukces Hani Szewczyk w konkursie przeznaczonym dla dzieci uczących się języka kaszubskiego.

W lutym Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze w ramach wspólnej inicjatywy Aktywne Kaszuby ogłosiły konkurs i zaprosiły dzieci uczące się języka kaszubskiego do udziału w drugiej edycji konkursu plastycznego pt. Tajemnice świata światów – inspiracje twórczością Józefa Chełmowskiego.

Konkurs był realizowany w ramach obchodów ogłoszonych przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie w 2017 r. – Roku Józefa Chełmowskiego.

Głównym celem konkursu jest poszerzanie wiedzy o małej ojczyźnie, jak również integracja dzieci i młodzieży interesującej się swoim regionem oraz na propagowanie i rozwój sportu oraz aktywności fizycznej wśród dzieci i młodzieży.

W konkursie wzięli udział również uczniowie naszej szkoły uczący się języka kaszubskiego. Prace wykonały w 3 kategoriach:

I kategoria – klasy I-III szkoły podstawowej

II kategoria – klasy IV-VI szkoły podstawowej

III kategoria – gimnazjum

Wszystkie dzieci uczące się języka kaszubskiego w naszej szkole, na zajęciach wykonały przepiękne prace różnymi technikami plastycznymi. Do Gdańska trafiło aż 880 prac. Sukcesem okazała się praca naszej uczennicy z klasy II Hanny Szewczyk, która otrzymała wyróżnienie w konkursie. Laureaci zostali zaproszeni na mecz jednej z drużyn sportowych Grupy Trefl w Ergo Arenie w Gdańsku. Podczas meczu, bardzo uroczyście wręczono atrakcyjne nagrody i dyplomy.

Serdecznie Gratulujemy!!!

Dodano 20.03.2017