Święto Babci i Dziadka w klasach młodszych

Tradycją klas młodszych w naszej szkole są uroczyste obchody Dnia Babci i Dziadka

 

Dnia 14.02.2014r do klasy 1 zostali zaproszeni Seniorzy – kochane Babcie i nie mniej kochani Dziadkowie. Dzieci grając i śpiewając powitały przemiłych gości, były też wiersze i życzenia. Na zakończenie części artystycznej wnuczęta wręczyły Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane laurki. Następnie zaproszono gości na poczęstunek oraz wspólne zabawy.

Jeszcze raz NASZYM BABCIOM I DZIADKOM ŻYCZYMY 100 LAT!!!

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Dnia 16.01. 2014 roku odbyło się przedstawienie dla babć i dziadków uczniów klasy II. Dzieci przygotowały humorystyczną i nieznaną wersję znanej bajki pt. „Czerwone Kapturki”. Dzieci przebranych za Czerwone Kapturki zgromadziło się wiele, gdyż przywędrowały z bajek z różnych krajów. Były to: Prawdziwy Kapturek, Murzynka, Indianin, Rosjanka, Eskimos, Japonka, Hinduska, Amerykanin-Kowboj, Arab, Chinka, Holenderka, Włoszka, Szkot, Wilk i Gajowy. Słowami: Zgubiłam- drogę do babci …
Kto w środku lasu mi pomoże?
Zgubiłam- drogę do babci…
Zgubiłam ścieżkę, zgubiłam dróżkę… O Boże!
Uuuuu… zgubiłam się! Zgubiłam..

Rozpoczęła przedstawienie Kasia Złomańczuk grająca rolę prawdziwego Kapturka na szczęście jak w każdej bajce wszystko skończyło się dobrze.

Na koniec dzieci wręczyły swoim ukochanym Babciom i Dziadkom własnoręcznie wykonane upominki – koszyczki z cukierkami i życzeniami.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Uczniowie klasy III zaprosili swoich gości 5 lutego. Babcie i Dziadkowie obejrzeli Jasełka. Po przedstawieniu dzieci odczytały przygotowane przez siebie wiersze i wręczyły laurki. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej atmosferze.

Wychowawczynie klas dziękują bardzo wszystkim Babciom i Dziadkom za przybycie na uroczystość a rodzicom za pomoc w organizacji przyjęcia.

babcia1 babcia3 babcia4 babcia5 babcia babcia7 babcia8 babcia9

Dodano 06.02.2014