Święto drzewa

Od kilku lat 10 października w Polsce obchodzone jest „Święto Drzewa”. Święto to wymyślił w 1872 roku w Stanach Zjednoczonych znawca i miłośnik przyrody Juliusz Morton, kierując się powiedzeniem, że „inne święta służą jedynie przypomnieniu, dzień drzewa wskazuje zaś na przyszłość”.

W ramach obchodów tego święta świetlica szkolna zorganizowała konkurs plastyczny pn. „Jesienne drzewo”, którego rozstrzygnięcie odbyło się 28 października. Jednym z celów konkursu było zwrócenie uwagi uczniów na otaczającą nas przyrodę, na różnorodność drzew i ich znaczenie dla ludzi. W konkursie wzięło udział 52 uczniów z klas I-IV oraz OP. Prace zachwyciły pomysłowością wykonania, a także różnorodnością wykorzystanych materiałów. W holu szkoły zostały zaprezentowane wszystkie konkursowe drzewa. Komisja oceniająca przyznała nagrody następującym uczniom:

I miejsce – Bartosz Lesiecki (kl. I)

II miejsce – Oliwier Fryzowski (kl. II) i Katarzyna Szczasiuk (kl. III)

III miejsce – Katarzyna Złomańczuk (kl. II) i Anna Salwowska (kl. IV)

Uczniowie wyróżnieni to: Kacper Twardowski, Natalia Twardowska, Zuzanna Kuźmińska-Śledzik, Wiktoria Fryzowska, Zuzanna Kudosz, Julia Welenc, Jakub Banaszek. Serdecznie gratulujemy!!!

drzewo3 drzewo1 drzewo4 drzewo5 drzewo drzewo6

Dodano 07.11.2013