Święto misia w naszej szkole

25 listopada to dzień, kiedy na świecie obchodzi się urodziny pluszowego misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy zatem wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? 

„Miś ma w oczach szklane kulki, po to misiem jest
Żeby było kogo tulić, kiedy pada deszcz
Miś ma uszy do targania, po to misiem jest,
Żeby mieć coś do kochania i wytarcia łez…”

Miś to nie tylko pluszowa przytulanka, to ,,ktoś” bardzo bliski, czuły, cierpliwy i często niezastąpiony. Misiaczki towarzyszą dzieciom zarówno w chwilach radości jak i smutku.

6-latki z Oddziału Przedszkolnego również postanowiły uczcić to święto. 22 listopada każde dziecko przyszło do przedszkola ze swoim małym lub dużym przyjacielem. Misie i ich właściciele zostali zaproszeni do wspólnej zabawy w misiowej krainie. Poznały historię święta, recytowały wiersze, śpiewały piosenki : „Jadą, jada misie „ i „Pokochaj pluszowego misia”. Wspólnie lepiły misie z masy solnej i ozdabiały je guzikami i cekinami. Wychowawczyni, p. Anna Kula wraz z rodzicami przygotowała mnóstwo atrakcji: zabawy, konkursy, quizy.  Po konkursach 6-latki  bawiły się wspólnie z 5-latkami na „misiowej” dyskotece. Na zakończenie spotkania dzieci zjadły przepyszny, misiowy tort i otrzymały dyplomy, zdjęcia i słodycze. Wszyscy bawili się doskonale i zapamiętają na długo wspólne zabawy z pluszowym przyjacielem. 

mis1 mis3 mis2

 W oddziale 5 latków dzieci z wielkim zainteresowaniem wysłuchały historii powstania pluszowego misia, a następnie same opowiadały o swoich ulubionych pluszakach. Kolorowały obrazki, na których był kochany przez wszystkie dzieci Kubuś Puchatek.  Poza tym brały udział w różnych konkursach i zabawach: skakały i pokonały tor przeszkód ze swoim pluszakiem oraz wyjadały miodek jak przystało na prawdziwe misie. Na zakończenie dzieci odśpiewały urodzinowe „100 lat” dla swoich misiów oraz wspólnie z nimi wzięły udział w urodzinowym przyjęciu, na którym nie zabrakło misiowych przysmaków. Na zakończenie misiowego dnia dzieci otrzymały dyplom „Pluszowego Przyjaciela”.

SAMSUNG SAMSUNG

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pluszowego Misia został ogłoszony konkurs  plastyczny „Mój miś”. Technika wykonania prac była dowolna.  Do konkursu przystąpiło 48 osób. Dzieci z klas 0-III pokazały jak wiele mają pomysłów, aby przedstawić swojego ulubieńca. Celem konkursu było rozbudzenie aktywności twórczej, integrowanie i  motywowanie do uczestnictwa w konkursach organizowanych przez szkołę.

Komisja w składzie: p. Alicja Glińska, p. Magdalena Hajko i  p. Dorota Spychał  wyłoniła zwycięzców.

I miejsce-Hanna Cheda (OP 6-latki)              

II miejsce- Kaja Rudkat (OP 5-latki)

III miejsce- Olgierd Kulwas (klasa III)

Wyróżnienia:

Nikodem Łoziński (OP 6-latki), Ewelina Ceska (OP 5-latki),  Samanta Rudkat (klasa III), Joanna Bagniuk (klasa III)

 Nagrodzeni otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a pozostali uczestnicy konkursu dyplomy i lizaki.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy i życzymy sukcesów.

mis2 mis3 mis1 mis

Dodano 27.11.2013