Tydzień bajek polskich

Nasze przedszkolaki w dniach 20-24 marca uczestniczyły w Ogólnopolskim Projekcie „Tydzień Bajek Polskich”, który został utworzony przez Panią Martę Murawską. Celem tego projektu było promowanie wśród dzieci polskich bajek.

Przygodę z projektem rozpoczęliśmy od „Reksia”. Ten cudowny piesek szczególnie zapadł dzieciom w pamięć. Przez cały tydzień właśnie jego wspominali najbardziej. Tego dnia rozmawialiśmy o bezinteresownej pomocy i dobrych uczynkach. W drugim dniu projektu odwiedził nas „Miś Uszatek”. Razem z nim dzieci wybrały się do wesołego miasteczka. Dzięki tej bajce dzieci dowiedziały się, jak należy zachować się w takim miejscu. Trzeciego dnia najbardziej znane rodzeństwo w Polsce, czyli „Bolek i Lolek” wybrało się z nami na warsztaty pizzy. Bohaterem czwartego dnia był
„Pomysłowy Dobromir”, z którym dzieci wykonywały różne doświadczenia. Na zakończenie odwiedził nas „Koziołek Matołek”. Dzieci tego dnia poznały jego niecodzienne przygody i dowiedziały się, czy faktycznie w Pacanowie kozy kują.

Dzięki temu projektowi dzieci miały okazję poznać piękne bajki z dzieciństwa swoich rodziców i zdobyły wiele cennych informacji. Wszystkie przedszkolaki przez cały tydzień wykonywały prace plastyczne, rysowały, kolorowały, wyklejały. Ich małe rączki miały pełno pracy i dzięki nim wyszły naprawdę piękne prace. Zapraszamy do podziwiania.

Dodano 04.04.2023