Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2014/2015

26 czerwca uroczyście zakończono rok szkolny 2014/2015 w Zespole Szkół Samorządowych w Objeździe. W wydarzeniu wzięła udział cała społeczność szkolna. 

ROCK AND ROLLEM ŻEGNAMY PRZEDSZKOLE

 Tanecznym krokiem rock and rolla nasi najmłodsi podopieczni pożegnali rok szkolny 2014/2015. Taniec oraz oprawa muzyczna została przygotowana przez Panią Małgorzatę Karamańską, która w minionym roku szkolnym prowadziła z dziećmi zajęcia z rytmiki.

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

Po przepięknym tańcu dzieci zaprezentowały część artystyczną, w której  recytowały wiersze oraz śpiewały poznane piosenki.

Kolejna część naszego pożegnania pozwoliła nam powrócić do wszystkich ważnych wydarzeń minionego roku. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi obejrzeliśmy prezentację, w której każdy mógł przenieść się do chwil, które wspomina najmilej.

Był to bardzo pracowity rok dla naszych maluchów, początki były ciężkie, ale po tak owocnym roku każdy z nas może powiedzieć:

„Trudny był ten pierwszy raz,
Gdy mieliśmy mało lat.
Buzie stale zapłakane,
miny smutne, zatroskane.
Minął roczek, drugi leci
Z nas wyrosły duże dzieci.
Mądre, silne, pomysłowe
Do zerówki już gotowe.”

Za swoją pracowitość, wytrwałość oraz dzielność wszystkie dzieci zostały nagrodzone dyplomem oraz pamiątkową książką. Po wakacjach spotkamy się w zerówce z nowymi pomysłami, energią oraz zapałem do dalszej pracy…

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

26. 06. 2015 r. odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym, który połączyliśmy z prezentacją osiągniętych przez dzieci umiejętności i wiadomości pod hasłem „Wyprawa pociągiem” czyli czego nauczyliśmy się w grupie 5 – latków”.

Dzieci wraz z  maszynistą „Czerwcem” wędrują pociągiem, docierając do stacji, na których wykonują kolejne zadania.

Na stacji „Polska mowa”, dzieci dzieliły słowa na sylaby, określały pierwszą i ostatnią głoskę oraz odczytały proste wyrazy. Na stacji „Liczenie” dokonały prostych obliczeń matematycznych. Na stacji „Gimnastyka” wykonały kilka ćwiczeń. Stacja IV to „Przyroda” – dzieci pracowały w grupach:

I grupa – połączyła stare przedmioty z nowoczesnymi urządzeniami;

II grupa – sortowała śmieci,

a III grupa – musiała dopasować owoc i liść do właściwego drzewa.

IMG_0242 IMG_0245 IMG_0246 IMG_0248 IMG_0309

Poprawność wykonania zadań sprawdzali goście: p. dyr. M. Rozwadowska, p. J. Rogaczewska oraz p. J. Jutrzenka – Trzebiatowska.

Określały również środowisko, w którym mieszkają zwierzęta oraz to, jakie korzyści z hodowli zwierząt ma człowiek.

Stacja „Świat techniki” to pytania o Mikołaja Kopernika oraz segregowanie pojazdów ze względu na sposób poruszania się czy też urządzeń technicznych działających na prąd lub na baterie.

Na ostatniej stacji „Wesoła nutka”, starszaki zaśpiewały piosenkę oraz zatańczyły tańce, których nauczyły się w ciągu całego roku szkolnego. Był „Jesienny walczyk”, poleczka „Gwiazdeczki”, poleczka „Poszło dziewczę po ziele” oraz układ do piosenki „Chocollate”.

Dzieci doskonale poradziły sobie z wszystkimi zadaniami i otrzymały od zebranych gości „promocję” do klasy I! Starszaki podziękowały również wszystkim osobom, które w całym szkolnym roku były z nami i pomagały na każdym kroku. Następnie pani dyrektor wręczyła nagrody dzieciom, które osiągnęły najwyższe wyniki w przygotowaniu do edukacji szkolnej.

Nagrody otrzymali: Filipowi Wołk, Hani Szewczyk, Zuzi Petryk, Roksanie Lubert, Mateuszowi Ziółkowskiemu oraz Ani Gębczyńskiej. Gratulujemy!!!

IMG_0272 IMG_0274 IMG_0289 IMG_0294 IMG_0297 IMG_0299 IMG_0300

Wszystkie dzieci otrzymały książeczki i upominki.

Życzymy Wam cudownych, niezapomnianych wakacji oraz sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych. Powodzenia.

W czwartek 25 czerwca 2015 uczniowie klasy III zakończyli pierwszy etap nauki tym samym pożegnali się z dotychczasową wychowawczynią Panią Jolantą Rogaczewską, która przez trzy lata ze stoickim spokojem znosiła humory, kaprysy i sukcesy swoich podopiecznych.

Ostatni dzień w szkole to czas podsumowań, podziękowań i gratulacji. W tym celu uczniowie zgromadzili się w sali gimnastycznej gdzie odbyła się oficjalna część z udziałem zaproszonych gości, podczas której dyrektor szkoły podsumował mijający rok szkolny, rozdał świadectwa oraz nagrody za szczególne osiągnięcia. Wyróżnił też uczniów, którzy uzyskali najlepsze wyniki w nauce: Olgierda Kulwasa, Oliwiera Fryzowskiego, Patryka Urbańskiego, Agatę Lewandowską. Podziękował również rodzicom wręczając im listy gratulacyjne oraz podziękowania za szczególny wkład w życie szkoły. Dzieci zaprezentowały występ słowno- muzyczny, którym dali świadectwo, że trzy lata spędzone w naszej szkole dało im wszechstronne przygotowanie do dalszej nauki.

Na koniec uroczystości rodzice z dziećmi piosenką- niespodzianką pożegnali Panią Jolę. Finałowym akcentem uroczystości była róża od każdego ucznia. Po uroczystości uczniowie i goście udali się do klasy by skosztować pożegnalnego tortu. 

SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC SONY DSC

W dniu 25 czerwca uczniowie klasy VI pożegnali się ze szkołą.

„Ile razem dróg przebytych?
Ile ścieżek wydeptanych?
Ile deszczów, ile śniegów
Wiszących nad latarniami?”

Czas mija bardzo szybko. Sześć lat wspólnej nauki i wspólnej zabawy, wspólnych radości i wspólnych zmartwień już za nami. Pozostaną w nas wspomnienia…

W czwartek pożegnaliśmy uczniów klasy VI. Podczas uroczystości zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły podstawowej, dyplomy i wyróżnienia.

Nagrodę Wójta Gminy Ustka za osiąganie wysokich wyników w nauce, bardzo dobry wynik na sprawdzianie szóstoklasisty oraz reprezentowanie Szkoły Podstawowej i Gminy Ustka podczas konkursów przedmiotowych i przeglądów artystycznych otrzymała Łucja Mieliwodzka.

Dyrektor szkoły Jacek Goreński wręczył prymusom – Łucji Mieliwodzkiej i Kubie Szczasiukowi – świadectwa z biało – czerwonym paskiem. Za bardzo dobre wyniki w nauce wyróżnieni zostali także Wiktoria Kołtowska i Przemek Poźniak.

Gratulujemy wszystkim absolwentom ukończenia szkoły i życzymy dalszych sukcesów w nauce, sporcie i sztuce. 

 26 czerwca uroczystość zakończenia roku szkolnego 2014/2015 poprowadziły uczennice z samorządu uczniowskiego gimnazjum – Kinga Łozińska i Roksana Białek.

DSC04817

 Głos zabrała Przewodnicząca Rady Rodziców, pani Anna Kuźmińska

DSC04821

Dyrektor szkoły, Jacek Goreński wręczył nagrody i wyróżnienia uczniom, którzy odnosili sukcesy w konkursach przedmiotowych oraz osiągnęli najlepsze wyniki w nauce.

W klasie Ia nagrody otrzymali:

Hanna Cheda, Filip Morgaś, Nikodem Łoziński, Zuzanna Kudosz, Wiktoria Kusińska i Oskar Rzepecki.

DSC04865 DSC04870

W klasie Ib nagrody otrzymali:

Anna Bagniuk, Michalina Barańska, Amelia Grzelak, Emilia Kalista, Liliana Kargul i Borys Poniewozik.

DSC04878 DSC04880

W klasie II nagrody otrzymali:

Maja Mrowiec, Bartosz Lesiecki, Wiktoria Fryzowska, Oskar Baryła, Konrad Grudniewski i Adrian Zygner.

DSC04885 DSC04888

W klasie IV nagrody otrzymali:

Joanna Bagniuk, Daria Krupińska, Zuzanna Mrowiec, Amelia Bartczak, Katarzyna Szczasiuk i Helena Rumińska.

DSC04892 DSC04898

W klasie V nagrody otrzymali:

Olaf Kulwas, Anna Salwowska, Zuzanna Białek i Dawid Klimas.

DSC04900 DSC04902 DSC04904

Pani Beata Sznigirewicz wręczyła pamiątkowe dyplomy uczniom reprezentującym naszą szkołę w zawodach sportowych.

DSC04924 DSC04927

Pani Dorota Spychał wręczyła nagrody za czytelnictwo.

DSC04932 DSC04933 (2) DSC04935 (2)

Pani Marta Bieńkowska – Werra wręczyła nagrody za bardzo dobre wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym „Kangur”

DSC04940 DSC04943 (2)

Uczniowie działający w kołach teatralnych szkoły podstawowej i gimnazjum, kole muzycznym oraz zespole folklorystycznym „Pomorzacy” wprowadzili nas w wakacyjny nastrój.

DSC04838 DSC04844 DSC04852 DSC04859 DSC04835 DSC04828 DSC04826 DSC04949 DSC04950

Wszystkim naszym Uczniom oraz Rodzicom życzymy udanych i bezpiecznych wakacji.

Dyrekcja oraz Nauczyciele Zespołu Szkół Samorządowych w Objeździe

Dodano 01.07.2015