W piątek, 06 marca 2015 roku od godz. 10.00, w świetlicy wiejskiej w Zaleskich, odbyły się eliminacje środowiskowe XXXII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego

Do eliminacji stanęło 26 uczniów z klas 1-3 ze szkół w Objeździe, Charnowie i Zaleskich,10 uczniów z klas 4-6 ze szkół w Objeździe, Charnowie i Zaleskich oraz 9 gimnazjalistów z gimnazjum w Objeździe.

Jurorzy – kulturoznawczyni i teatrolożka, koordynatorka festiwali teatralnych Sabina Soboń z Teatru TĘCZA w Słupsku, aktor Wiesław Dawidczyk z Ośrodka Teatralnego Rondo w Słupsku oraz aktor, muzyk i kompozytor Tomasz Giczewski mieli twardy orzech do zgryzienia. – Uczniowie są naprawdę dobrze przygotowani – mówili. Musieli jednak wybrać tych najlepszych, którzy jednocześnie będą reprezentować naszą Gminę na eliminacjach rejonowych w Słupsku.

Gratulujemy wszystkim recytatorom udanego udziału w konkursie, jednocześnie doceniając ogromną pracę nauczycieli, instruktorów, włożoną w przygotowanie dzieci do prezentacji tekstów, dzięki którym mogliśmy przeżywać, doświadczać i wzruszać się wciąż na nowo! Dziękujemy Wam za to! – napisali w protokole jurorzy eliminacji konkursu recytatorskiego.

 Naszą szkołę reprezentowali:

Z klas I – III: Hanna Cheda, Nikodem Łoziński, Aleksander Petryk, Anna Bagniuk, Michalina Barańska, Amelia Grzelak, Liliana Kargul, Zuzanna Kuźmińska – Śledzik, Konrad Grudniewski, Bartosz Bąk, Bartosz Lesiecki, Agata Fostacz, Agata Lewandowska, Emilia Kalista

 Z klas IV – VI: Joanna Bagniuk, Julia Welenc, Łucja Mieliwodzka, Nikola Lewandowska i Nikola Gasianiec

Z wielką przyjemnością i dumą informujemy, że

W kategorii dzieci młodsze (kl. 1-3 szkół podstawowych):

 I miejsce zajął Aleksander Petryk z klasy Ia

II  miejsce zajęła Anna Bagniuk z klasy Ib

 Nominację do etapu rejonowego w kategorii dzieci młodsze otrzymali Aleksander Petryk i Anna Bagniuk.

Serdecznie gratulujemy!!!

I-III SONY DSC DSC03856 DSC03867 DSC03884 SONY DSC DSC03886
SONY DSC
DSC03894

 

 

Dodano 09.03.2015