Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

Kolejna edycja Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem uczniów naszej szkoły, którzy corocznie zmagają się z trudną sztuką interpretacji poezji i prozy. 3 marca 2017 r. w sali Centrum Kultury Gminy Ustka w Zaleskich spotkały się dzieci i młodzież ze szkół gminy Ustka, by zaprezentować utwory przygotowane na XXXIV Wojewódzki Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej. Naszą szkołę reprezentowało aż 23 uczniów przygotowywanych przez panie: Iwonę Goreńską, Magdalenę Hajko, Katarzynę Kudosz, Wiesławę Kuźmińską –Kuczun, Jolantę Rogaczewską, Dorotę Spychał.

Jury w składzie: Karina Wera, Tomasz Giczewski i Bernarda Lachowska z pośród 49 uczestników w różnych kategoriach wiekowych wybrało najlepszych recytatorów. 

W kategorii dzieci młodsze I miejsce i nominację do kolejnego etapu otrzymała Hanna Szewczyk z klasy 2.; III miejsce zdobyła Amelia Grzelak z klasy 3b, wyróżnienie – Hania Cheda z klasy 3a.

W kategorii gimnazjum I miejsce i nominację do kolejnego etapu otrzymała Kinga Łozińska, II miejsce zdobyła Nikola Gasianiec, III – Łucja Mieliwodzka, a wyróżnienie – Natalia Ziółkowska.

W kategorii poezja śpiewana I miejsce i nominację otrzymała Roksana Białek, II miejsce zdobyła Joanna Płatwa, uczennice naszego gimnazjum reprezentujące CKGU. Gratulujemy wszystkim uczestnikom i trzymamy kciuki za dziewczęta nominowane do kolejnego etapu.

Dodano 14.03.2017