Wycieczka do Fokarium

13 maja 2022 roku klasy I, II i III udały się na wycieczkę do Sea Parku w Sarbsku, największego w Polsce fokarium, na pokazy na żywo z udziałem fok bałtyckich, kotików południowoamerykańskich i uchatek kalifornijskich. Pokazy z udziałem fok, kotików i uchatek bardzo się dzieciom podobały, wzbudziły wiele emocji i dostarczyły moc radości. Zagwarantowały wzruszenie, uśmiech i dobrą zabawę.

W parku nasi uczniowie skorzystali również z wielu atrakcji między innymi sprawdzali swoją kondycję fizyczną w parku zręcznościowo – linowym, parku zabaw – Podwodna przygoda, na trampolinach, gdzie sprawdzali również swoje siły na ściance wspinaczkowej, basenie z gąbkami oraz przy koszach do ćwiczenia rzutów.

Uczniowie obejrzeli również prezentacje w multimedialnym oceanarium 3D, gdzie obejrzeli niezwykłe prehistoryczne stworzenia morskie, które żyły w głębinach Oceanu wiele milionów lat temu. W Parku Makiet Zwierząt Morskich mogły na własne oczy przekonać się jak duży jest rekin wielorybi, albo jak długie są ramiona kałamarnicy olbrzymiej? Na ścieżce edukacyjnej spotkały makiety zwierząt z najgłębszych i najdalszych zakątków oceanów, a wszystko to w naturalnych rozmiarach.

Dzieci mogły również obejrzeć Miniatury Latarni Morskich, tj. wszystkie polskie latarnie, odwzorowane w skali 1:15, których modele zostały wykonane z ogromną dbałością o detale i szczegóły, tak aby do złudzenia przypominały oryginały.

Wycieczka dostarczyła dzieciom wiele emocji i radości.

 

Dodano 23.05.2022