Wycieczka do kina

21 marca uczniowie klas II-VII wyjechali do kina Delfin w Ustce na projekcję filmu” Chłopiec z burzy” – zabawną, wzruszającą i mądrą opowieść o niezwykłej przyjaźni i przywiązaniu, związku człowieka z przyrodą, nieocenionej wartości w życiu, jaką jest rodzina.

„Chłopiec z burzy” to adaptacja książki dla dzieci Colina Thiele. Tytułowy Chłopiec z Burzy to samotnik z konieczności – jego ojciec, Odludek Tom, wywiózł go w odległe obszary Parku Narodowego Coorong, by tam wieść spokojny żywot z dala od huku i chaosu współczesnego świata. Michael przechodzi okres dojrzewania, niedługo stanie się młodym dorosłym, dlatego reaguje emocjonalnie na Kościopalcego Billa oraz trójkę osieroconych pelikanów. To właśnie dzięki nim zaczyna lepiej rozumieć nie tylko środowisko naturalne, ale także samego siebie.

,,Jak może wyglądać świat widziany oczami zwierząt domowych? Czy zwierzęta mogą być prawdziwymi przyjaciółmi pomagającymi przezwyciężyć samotność? Czego można się od nich nauczyć? Na te i wiele innych pytań odpowiedź znajdziecie w filmie „Chłopiec z Burzy”, w którym niezwykła więź między chłopcem, a pelikanem okazuje się silniejsza niż nie jeden konflikt.

„Chłopiec z Burzy” to doskonały przykład filmu, który nie tylko uczy empatii oraz odpowiedzialności za zwierzęta. Skłania też do refleksji na temat ochrony środowiska, uczy, że istotne miejsce we własnej hierarchii zajmować powinna przyroda. Film zyskał pozytywną opinię Fundacji WWF.”(www.librus.pl)

Dodano 24.03.2019