Wycieczka do Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego Sea Park w Serbsku

23 października uczniowie klasy I i III wyjechali na w wycieczkę do Fokarium. Jest to park związany z tematyką mórz i oceanów, oraz historią i kulturą Pomorza w Polsce.  

Położony na terenie gminy Wicko zaledwie 8 km od Łeby. To jedyny i największy tego typu park gdzie możemy zobaczyć pływające w basenach przedstawicielki gatunku foka szara i  przedstawicieli uchatkowatych – kotiki południowoamerykańskie. Bardzo nam się podobały!

Zwiedziliśmy Muzeum Współczesnego Pomorskiego Rękodzieła Marynistycznego, w którym mogliśmy podziwiać szopki zawierające elementy marynistyczne, rzeźby ludowe, modele rybackich łodzi i kutrów, malarstwo marynistyczne.

Mieliśmy okazję obejrzeć makiety stworzeń zamieszkujących morza i oceany świata w ich naturalnych rozmiarach i kształcie. Widzieliśmy rekina wielorybiego, żarłacza białego, rybę piłę, żółwia skórzastego, delfina, kaszalota, płetwala błękitnego, morsa, kałamarnicę olbrzymią, pingwiny.

Wiele wrażeń sprawiło nam oglądanie filmów w technologii 3D w Oceanarium prehistorycznym, które przybliżyło nam świat podwodnego życia ogromnych gadów.

Obejrzeliśmy również Latarnie morskie, jedną z największych atrakcji turystycznych na polskim wybrzeżu. Wszystkie eksponaty odwzorowane są z niezwykłą dbałością o szczegóły. W czasie spaceru możemy przejść całe polskie wybrzeże i  zobaczyć z bliska latarnie morskie od najwyższej w Świnoujściu (64,8 m), poprzez piękne zabytkowe w Kołobrzegu czy Darłowie, po najniższą (13,5 m) znajdującą się w Jastarni.

Wiele emocji sprawił nam również park Zręcznościowo-Linowy Małego Pirata, gdzie między 11 kolorowymi domkami połączonymi specjalnymi pirackimi przeszkodami opartymi na systemie linowym mogliśmy sprawdzić swoją sprawność.

4 2 13 17 16 14 20 11 19 Fokarium (101)

Dodano 28.10.2013