Wycieczka do Sea Parku

4 czerwca uczniowie klas I, II i IV b wybrali się na wycieczkę autokarową do wsi Sarbsk, 10 km od Łeby. Tu znajduje się park tematyczny poświęcony marynistyce, zwierzętom morskim oraz kulturze i historii Pomorza.

Jazda autokarem była dla nas nie lada frajdą, wszystkim dopisywał wspaniały humor. Nasza p. przewodnik bardzo miło nas powitała i oprowadziła po Sea Parku. Na początku naszego zwiedzania wyruszyliśmy do prehistorycznego oceanarium. W budynku każdy dostał okulary 3D i przeszliśmy przez ciemny korytarz mijając wielkie ekrany 3D, na których oglądaliśmy filmy z realistycznie wyglądającymi prehistorycznymi zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach milion lat temu. W oceanarium czekała na nas niespodzianka z dodatkowymi efektami – atakiem ogromnego rekina. To było wielkie przeżycie! Następnie z wielką ciekawością wysłuchaliśmy wspaniale opowiedzianych historii na temat największych zwierząt morskich w Parku Makiet. Tu dowiedzieliśmy się o występowaniu i środowisku zwierząt, czym się żywią, jaki jest ich rozmiar, waga i jak je chronić.

Potem przeszliśmy do sali kinowej 5D, gdzie na ekranach pojawił się ogromny wieloryb, który prowadził dialog z dziećmi pt:” Przybij płetwę z Błękitkiem mówiącym wielorybem”. Kolejną atrakcją był park miniatur latarni morskich gdzie w jednym miejscu zebrano latarnie morskie, które można spotkać w Polsce. Miniatury są wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły. Zwiedziliśmy również statek piracki „do góry nogami” – ze świetnym placem zabaw, pokonaliśmy bardzo długi tor przeszkód-park linowy, po czym udaliśmy się na karmienie fok. Podczas karmienia pracownicy Fokarium opowiedzieli o zwyczajach fok, o badaniu stanu zdrowia fok podczas karmienia i o głównej atrakcji – treningu fok, wywarło to na nas największe wrażenie. Byliśmy zachwyceni również możliwością usłyszenia głosu fok. Ten wyjazd zapamiętamy na długo, gdyż dostarczył nam wielu emocji i wrażeń.

Dodano 05.06.2018