Wycieczka klas II do Teatru w Słupsku na koncert- „MAM TĘ MOC I INNE PIOSENKI DLA DZIECI”

W dniu 3 czerwca 2016 roku klasy II wybrały się na wycieczkę do Słupskiej Filharmonii na koncert dla najmłodszych złożony z piosenek z popularnych filmów fabularnych i animowanych. 

Wśród nich muzyka z jednego z największych przebojów dla dzieci – Kraina Lodu. Elsa, jedna z bohaterek filmu, posiada magiczną moc – potrafi panować nad śniegiem i lodem, o czym śpiewa w piosence Mam tę moc. Wszyscy nasi uczniowie doskonale znają tą piosenkę, którą mieli okazję zaśpiewać z p. Olą Cybulą. Były również piosenki z innych popularnych kreskówek, m.in. z Króla Lwa, Misia Colargola i Gumisiów oraz z filmów takich jak Harry Potter i Piraci z Karaibów. Przewodniczką po świecie wyimaginowanych zdarzeń i postaci filmowych była Małgorzata Stecz, która zadawała dzieciom zagadki na temat prezentowanych utworów, a w bohaterki i bohaterów dziecięcej wyobraźni wcieliły się Ola Cybula i Kasia Wołoszyn, dwie wokalistki współpracujące z orkiestrą, która akompaniowała im we wszystkich utworach. Słupskich filharmoników poprowadził Bohdan Jarmołowicz, który jest autorem większości opracowań muzycznych.

Odwiedzając Filharmonię dzieci mogły posłuchać śpiewu solistek, pięknego brzmienia orkiestry i obejrzeć z bliska instrumenty muzyczne. 

Teatr- Filharmonia 001 Teatr- Filharmonia 003 Teatr- Filharmonia 005 Teatr- Filharmonia 007 Teatr- Filharmonia 008

Dodano 05.06.2016