Wycieczka klas pierwszych z okazji Dnia Dziecka

Klasy I z wielką niecierpliwością oczekiwały na wyjątkowy dla nich dzień – święto wszystkich dzieci, obchodzone 1 czerwca. Dzień ten zawsze jest wypełniony wspaniałymi niespodziankami i sprawia wszystkim dzieciom wiele radości. Dlatego też, to właśnie 1 czerwca, wszyscy wybraliśmy się na wycieczkę autokarową do wsi Sarbsk, 10 km od Łeby. 

Tu znajduje się park tematyczny poświęcony marynistyce, zwierzętom morskim oraz kulturze i historii Pomorza. Jazda autokarem była dla nas nie lada frajdą, wszystkim dopisywał wspaniały humor. Nasza przewodnik p. Paulina, bardzo miło nas powitała i oprowadziła po Sea Parku. Na początku naszego zwiedzania wyruszyliśmy do prehistorycznego oceanarium. W budynku każdy dostał okulary 3D i przeszliśmy przez ciemny korytarz mijając wielkie ekrany 3D, na których oglądaliśmy filmy z realistycznie wyglądającymi prehistorycznymi zwierzętami żyjącymi w morzach i oceanach milion lat temu. W oceanarium czekała na nas niespodzianka z dodatkowymi efektami – atakiem ogromnego rekina. Następnie z wielką ciekawością wysłuchaliśmy wspaniale opowiedzianych historii na temat największych zwierząt morskich w Parku Makiet. Tu dowiedzieliśmy się o występowaniu i środowisku zwierząt, czym się żywią, jaki jest ich rozmiar, waga i jak je chronić.

Fokarium (2) Fokarium (5) Fokarium (6) Fokarium (8) Fokarium (9) Fokarium (11) Fokarium (13) Fokarium (15) Fokarium (18) Fokarium (20) Fokarium (21) Fokarium (22)

Potem przeszliśmy do sali kinowej 5D, gdzie na ekranach pojawił się ogromny wieloryb, który prowadził dialog z dziećmi pt:” Przybij płetwę z Błękitkiem mówiącym wielorybem”.

Fokarium (37) Fokarium (39) Fokarium (43)

Kolejną atrakcją był park miniatur latarni morskich gdzie w jednym miejscu zebrano latarnie morskie, które można spotkać w Polsce. Miniatury są wykonane z niezwykłą dbałością o szczegóły.

1f 1d 1c 1b 1a

Zwiedziliśmy również statek piracki „do góry nogami”- ze świetnym placem zabaw, pokonaliśmy bardzo długi tor przeszkód-park linowy, po czym udaliśmy się na karmienie fok.

Fokarium (44) Fokarium (46) Fokarium (47) Fokarium (48) Fokarium (50) Fokarium (53)

Podczas karmienia pracownicy Fokarium opowiedzieli o zwyczajach fok, o badaniu stanu zdrowia fok podczas karmienia i o głównej atrakcji – treningu fok, wywarło to na nas największe wrażenie. Byliśmy zachwyceni również możliwością usłyszenia głosu fok.

Fokarium (25) Fokarium (28) Fokarium (29) Fokarium (30) Fokarium (31) Fokarium (33) Fokarium (35) Fokarium (36)

Po krótkiej przerwie, gdy już wszyscy się posililiśmy, ruszyliśmy w drogę powrotną. Ale czekała nas jeszcze jedna niespodzianka. Wszyscy zostaliśmy zaproszeni na przepyszne lody, gofry do Poddąbia przez panią Anitę Morgaś. W bardzo wesołej atmosferze zjedliśmy lody, a nasze umorusane buzie świadczyły o tym, że bardzo nam smakowały. Po tych wszystkich atrakcjach wsiedliśmy do autobusu i ruszyliśmy do Objazdy. Ten wyjazd zapamiętamy na długo, gdyż dostarczył nam wielu emocji i wrażeń. To był supeeeer  Dzień Dziecka!

Dodano 01.06.2015