WYCIECZKA NA KASZUBY

28 maja wszystkie dzieci uczące się języka kaszubskiego w naszej szkole pojechały na wycieczkę na Kaszuby – do Stryszej Budy i Chmielna.

Program wycieczki był niezwykle ciekawy, ponieważ na dzieci czekała przygoda w Kaszubskim Parku Miniatur i Gigantów. Nasi uczniowie w jednym miejscu mogli zobaczyć w jednej skali 1:25 wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub, Polski, Świata. Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie to tylko niektóre obiekty, które znajdują się w parku. Dużo śmiechu i zabawy było w Gabinecie Śmiechu, gdzie dzieci zobaczyły swoje zabawne odbicia w krzywych zwierciadłach. Natomiast w Parku Gigantów mogliśmy zobaczyć gigantyczne ptaki i owady, figurki zwierząt leśnych, ogromne przedmioty oraz nietypowy plac zabaw ze zjeżdżalnią z samolotu.

Po chwili odpoczynku i zjedzeniu przepysznych lodów wyruszyliśmy w dalszą podróż do Chmielna na Warsztaty Garncarskie w Pracowni Neclów. Na miejscu cała nasza liczna grupa zwiedziła pracownię i każdy wykonał własne naczynie na kole garncarskim. Po warsztatach zjedliśmy pyszny obiad w restauracji nad jeziorem i pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do Objazdy.

Dodano 31.05.2018