XII Przegląd Kabaretów Wszelakich „Obciach”

Dzień 1 kwietnia, czyli prima aprilis to zwyczajowy termin kabaretowych zmagań grup teatralnych i kabaretowych z powiatu słupskiego. W tym dniu uczniowie z zespołu teatralnego „U drzwi teatru” prowadzeni przez p. Wiesławę Kuźmińską- Kuczun we współpracy z p. Dorotą Spychał postanowili sprawdzić swoje umiejętności kabaretowe i skonfrontować się z innymi zespołami podczas XII Przeglądu Kabaretów Wszelakich „Obciach” w Kobylnicy, który jest otwartym konkursem dla wszystkich grup, zespołów i osób indywidualnych zajmujących się twórczością kabaretową.

Cele przeglądu to:

  1. Inspirowanie młodych talentów do poszukiwań artystycznych w dziedzinie twórczości kabaretowej.
  2. Inicjowanie twórczej ekspresji.
  3. Rozwijanie umiejętności wypowiedzi poprzez formę sztuki scenicznej, która w ruchu amatorskim jest niedostrzegana, tj. satyra.
  4. Przygotowanie do obcowania ze sztuką i świadomego uczestnictwa w kulturze.
  5. Rozwijanie wrażliwości estetycznej.
  6. Promowanie amatorskich zespołów kabaretowych.
  7. Konfrontacja dokonań twórczych.
  8. Integracja w grupie rówieśniczej.
  9. Wyszukiwanie talentów.

Uczniowie z naszej szkoły zaprezentowali scenkę z życia „Szkoła na opak”, czyli co by było, gdyby to uczniowie musieli prowadzić lekcje, zaś nauczyciele byli uczniami. Całość została wzbogacona piosenkami zaadaptowanymi na potrzeby występu.

Jury pod przewodnictwem Urszuli Szydlik-Zielonki doceniło naszych młodych aktorów przyznając im  ex aequo III miejsce w kategorii wiekowej dzieci młodszych.
Gratulujemy młodym adeptom aktorstwa i życzymy dalszych sukcesów.

 

Dodano 15.05.2019