XV BIEG OLIMPIJSKI

W sobotę 21.05 2016 r. odbyła się piętnasta edycja Biegu Olimpijskiego w Kwakowie. Młodzi i starsi miłośnicy biegania oraz aktywnego spędzania wolnego czasu mieli okazję sprawdzić swoją kondycję. Na starcie nie zabrakło młodzieży, przedstawicieli władz PKOl, sportowców, olimpijczyków, polityków, działaczy samorządowych, mieszkańców Gminy, uczestników indywidualnych i grup zorganizowanych. Pojawili się byli olimpijczycy ze Słupska Kazimierz Adach, Jan Huruk, Mirosława Sagun. Na starcie stanęło około 800 miłośników biegania, wśród których byli reprezentanci naszej szkoły – Samanta Rudkat, Amelia Czaja, Patrycja Krzemińska, Adam Salwowski  i 5 gimnazjalistów.

Ceremonia rozpoczęcia miała miejsce na „Orliku”, gdzie olimpijczyk-sprinter Marian Woronin  zapalił znicz olimpijski.

Trasa biegu to około 6 kilometrów w sporym tłoku, po wystających korzeniach, piasku i pod górę. Na mecie czekały na uczestników dyplomy i drobne upominki, a potem grochówka. Dodatkowymi atrakcjami oprócz biegania były pokazy tresury psów policyjnych ze Słupska i zbieranie autografów od najlepszych olimpijczyków.

Nasi uczniowie spisali się na medal, przede wszystkim pokonali całą 6 – cio kilometrową trasę, co wymagało sporego wysiłku. W biegu nie liczyły się czasy, wszyscy zostali zwycięzcami. Gratulujmy naszym uczniom zaangażowania, sportowej rywalizacji i osiągniętych wyników. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku wystartujemy w większym gronie.

Ze sportowym pozdrowieniem Beata Sznigirewicz i Andrzej Zawada

DSC07120 DSC07124 DSC07130

Dodano 24.05.2016