XXIX rajd zimowy z „Mikołajkiem”

15 lutego odbył się zimowy rajd pieszy, w którym wzięła udział liczna ekipa z naszej szkoły pod opieką pań: Katarzyny Kassijan, Anity Ostrowskiej, Doroty Spychał i Beaty Sznigirewicz. Głównym celem rajdów, w których biorą udział uczniowie naszej szkoły jest popularyzacja turystyki pieszej, promocja aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz promowanie aktywnego wypoczynku. Ale rajdy piesze to nie tylko okazja do zdrowego sposobu spędzania czasu wolnego, to również szansa do integrowania się ze sobą.

Organizatorem rajdu był Klub Turystów Pieszych „Mikołajek” PTTK w Słupsku. Trasa wiodła szlakiem turystycznym PTTK „Doliny Słupi”, atrakcyjnym etapem z malowniczymi widokami na meandry rzeki – od przystanku w Bydlinie, poprzez leśne dukty. Uczniowie dzielnie przemierzyli dostosowany do ich wieku i możliwości dystans ok. 13 km zmierzając w kierunku mety w Niewierowie, gdzie organizatorzy przygotowali ciepły posiłek-wojskową grochówkę.

Wspaniała atmosfera i dobry humor, pomimo trudnych warunków do wędrowania towarzyszyły piechurom na całej trasie rajdu. Wszyscy zmęczeni, ale szczęśliwi wrócili do Objazdy.

Dodano 17.02.2020