XXVII zimowy rajd pieszy

20 stycznia odbył się XXVII zimowy rajd pieszy, w którym wzięli udział uczniowie naszej szkoły: klasy IV- VII SP oraz gimnazjaliści pod opieką pań Alicji Glińskiej, Katarzyny Kudosz, Doroty Spychał i Beaty Sznigirewicz. Głównym celem organizowanych rajdów jest popularyzacja turystyki pieszej wśród młodzieży, promocja aktywności fizycznej, zdrowego stylu życia oraz promowanie aktywnego wypoczynku.

Organizatorem rajdu był Klub Turystów Pieszych „Mikołajek” PTTK w Słupsku. Wędrowaliśmy po Ziemi Słupskiej, żółtym szlakiem PTTK regionu słupskiego na trasie Dębnica Kaszubska – Krzynia – Łysomiczki. Uczniowie dzielnie przemierzyli dostosowany do ich wieku i możliwości dystans ok. 11 km zmierzając w kierunku mety w Łysomiczkach, na której organizatorzy przygotowali ciepły posiłek-ognisko z kiełbaskami.

Pogoda, jak i frekwencja uczestników dopisały. Pomimo lekkiego zmęczenia na mecie rajdu zameldowało się 38-ciu uczniów z naszej szkoły. Trasa rajdu wiodła szlakiem „Doliny Słupi”, przez kolejne dwie godziny uczniowie maszerowali leśnymi duktami podziwiając piękno otaczającej przyrody, przebranej w zimowe szaty. Każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy znaczek.

Był to bardzo udany rajd!!

Dodano 22.01.2018