Z ortografią za pan brat

11 maja 2018 r. w Zaleskich odbyła się XV edycja Miejsko-Gminnego Konkursu  Ortograficznego  dla uczniów klas V-VII. Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy VII: Joanna Bagniuk, Daria Krupińska i Zuzanna Mrowiec.

Pierwszy etap konkursu polegał na napisaniu dyktanda pełnego pułapek ortograficznych, drugi zaś na wykazaniu się nie tylko zastosowaniem ortografii w praktyce, ale także znajomością zasad. Na ten etap składało się kilka różnorodnych zadań, między innymi uczestnicy musieli wykazać się umiejętnością argumentowania.

W konkursie I miejsce (równorzędne z ucz. SP 1 w Ustce) zajęła Daria Krupińska, natomiast II miejsce przypadło Joannie Bagniuk.

Pisanie niełatwego dyktanda, rozwiązywanie skomplikowanych diagramów i krzyżówki, znajomość zasad ortograficznych i związków frazeologicznych – oto niektóre zadania, z którymi zmagali się uczestnicy II Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego w Damnicy. Wśród nich znaleźli się uczniowie naszej szkoły: Daria Krupińska i Zuzanna Mrowiec oraz Filip Morgaś i Adrian Zygner.

Miło nam poinformować, że uczennica klasy VII Zuzanna Mrowiec zajęła IV miejsce, zyskując zaszczytne miano finalisty Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego dla uczniów Szkół Podstawowych. 

Wszystkim uczniom biorącym udział w konkursach ortograficznych serdecznie gratulujemy!

Dodano 15.05.2018