Zuzanna Laureatką Ligi Matematycznej

Miło nam poinformować, że Zuzanna Ziółkowska i Natalia Ziółkowska (uczennice klasy VI) zostały finalistkami XIII edycji Ligi Matematycznej organizowanej przez Instytut Matematyki Akademii Pomorskiej i I LO w Słupsku. Wielką radość sprawiła nam Zuza, która zdobyła XI miejsce i zaszczytny tytuł Laureata. 

Konkurs rozpoczął się już w październiku i zakończył się w kwietniu. 639 uczniów szkół podstawowych, którzy przystąpili do konkursu rozwiązywało „domowe zestawy zadań”. Z pośród tych uczniów, którzy dobrze poradzili sobie z tym wyzwaniem wyłoniono grupę, która zmagała się z zadaniami półfinałowymi. W tej części konkursu naszą szkołę reprezentowały Zuza, Natalia oraz Łucja Mieliwodzka z klasy V. Łucja poradziła sobie bardzo dobrze z zadaniami, jednak do zakwalifikowania się do finału zabrakło jej 3 punktów.

W finale tego konkursu zaprezentowało swoje umiejętności 96 uczniów. Zuzanna w tej części  zdobyła maksymalną liczbę punktów (50), a w całym turnieju 122. Natalia uplasowała się tuż za nią, zdobywając 118 punktów. Uczennice przygotowywała p. Marta Bieńkowska.

Gratulujemy uczennicom sukcesu! Życzymy im wielu radości w poznawaniu świata liczb. 

P1080752 Zdjŕcie0451 Zdjŕcie0452 Zdjŕcie0455

Dodano 20.05.2014